Дузпа спаси Марица срещу Септември

Отборите на Марица (Пловдив) и Септември (София) завършиха наравно 1:1 в среща от 24-ия кръг на Втора лига. Красиан Колев (47) беше точен за гостите, а Валери Домовчийски (87) възстанови равенството от дузпа. Столичани могат да съжаляват, че не си тръгнаха с повече от точка от това гостуване.

Началото на мача премина под знака на съвместната инициатива между Марица и РЦПППО - Пловдив (Регионален център за подкрепа на процеса на приобщаващото образование), която има за цел да се обърне по-голямо внимание на децата със специални потребности, които също имат нужда от любов и грижа, както и всички останали подрастващи. Тези деца са част от обществото и трябва да бъдат приемани равноправно в него. Децата, както и техните родители, бяха специални гости на Марица в този ден.

За Марица срещата пропусна голмайсторът на тима Мариян Тонев, който е наказан за един мач, поради натрупани картони. По същата причина срещата пропусна и Мартин Ачков от състава на гостите.

9 Марица - Септември (София)

В 7-ата минута Асен Георгиев стреля неточно с глава след центриране от корнер. Минута по-късно Красиан Колев нанесе много коварен шут в горния ляв ъгъл на вратата зад Илия Николов. Стражът на Марица обаче внимаваше и боксира в ъглов удар. По-добрите действия на гостите продължиха и в следващите минути. В 12-ата Йордан Пейчинов блокира с тяло опасен удар на Симеон Александров.

В 18-ата минута Илия Николов улови топката след далечен изстрел на Айкут Рамадан. В 23-ата минута стражът на Марица отново опази вратата си суха след удар на Марио Илиев. Вратарят на пловдивчани трябваше да плонжира, за да отрази шута с една ръка. Малко след това Красиан Колев не намери очертанията на вратата от удобна позиция.

В 37-ата минута Марица нанесе първи удар към вратата на Септември, въпреки че той беше неточен. Симеон Вешев стреля в аут.

Логичното се случи в началото на второто полувреме и Септември най-накрая стигна до гола. Красиан Колев беше точен за гостите, оставен непокрит около точката за дузпа. Там той получи подаване от Атанас Кабов и прати топката в мрежата.

Веднага след гола в рамките на две минути Марица пропусна две добри възможности. Първо Петър Атанасов не сполучи при опита си да прехвърли Шейтанов, а след това Валери Домовчийски засече центриране и стреля с глава право в ръцете на вратаря. В 66-ата минута Валери Божинов се появи в игра на мястото на Симеон Александров.

В 69-ата минута дойде и най-сериозното положение в полза на Марица. След центриране от фаул Валери Домовчийски стреля с глава, но стражът на гостите успя да избие. Последва добавка на Газиев, който обаче прати топката в страничния стълб на вратата. В 74-ата минута Шейтанов боксира мощен удар на Веселин Марчев.

В 86-ата минута Марица получи правото да изпълни дузпа. Дълго подаване намери Айкут Янъков в наказателното поле. Димитър Шейтанов излезе неразчетено напред и събори нападателя в опита си да пресече паса към Янъков. Зад топката застана Валери Домовчийски, който стреля в долния ляв ъгъл. Шейтанов закачи кълбото, но не успя да спаси и така Марица стигна до равенството.

Малко преди края на редовното време Кабов вкара топката във вратата на Марица. Попадението обаче не беше зачетено заради засада.

МАРИЦА - СЕПТЕМВРИ 1:1
0:1 Красиан Колев (47)
1:1 Валери Домовчийски (87 д)

Стартови състави:

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 20. Йордан Пейчинов, 19. Мартин Газиев, 66. Мартин Лазов, 7. Симеон Вешев, 9. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев, 8. Александър Праматаров, 21. Станислав Маламов, 29. Янко Ангелов

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 22. Асен Георгиев, 10. Асен Чандъров, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 14. Марио Илиевски, 17. Симеон Александров;