Лудогорец измъкна ценна победа във Варна

Шампионът Лудогорец постигна важна победа по пътя си към нова титла на страната. "Орлите" се наложиха с 2:1 при гостуването си на Черно море в първия пролетен кръг от efbet Лига. Разградчани стигнаха до успеха с попадения на Каули и Спас Делев в края на първото полувреме.

"Моряците" могат да съжаляват, че не стигнаха до нещо повече в мача освен почетно попадение на новото попълнение Юлиус Каспаравичус, тъй като в голяма част от срещата бяха равностойни на съперника, а на моменти дори го превъзхождаха. Лудогорец обаче показа по-голяма успеваемост в предни позиции и се поздрави с успеха.

По този начин Лудогорец събра 48 точки на върха на класирането. Вторият ЦСКА - София в момента е с 41, но малко по-късно "червените" се изправят срещу Славия и ще могат да намалят изоставането си и отново да скъсят дистанцията на четири точки. Черно море от своя страна остава на четвърто място с 32 точки.

За Черно море това бе първи мач за пролетта. Варненци завършиха есенния дял на шампионата със загуба от ЦСКА - София. Лудогорец пък вече имаше един пролетен мач. "Зелените" изиграха отложената среща с Арда и спечелиха категорично в Кърджали с 4:0.

В началото на мача домакините запознаха по-активно, като в продължение на няколко минути наложиха сериозен натиск спрямо съперника. Това обаче не им донесе голям успех и не се стигна до опасности пред Серджио Падт.

Резултатът бе открит от гостите в 33-ата минута. Тогава разградчани организираха нападение чрез Каули, който видя Карничник вляво, а той върна към Десподов. Капитанът на "орлите" пък прати топката право на главата на включилия Каули Оливейра, който с глава разпечата варненската врата - 1:0 за Лудогорец.

Шест минути по-късно падна второ попадение във вратата на домакините. Грешка в защитата на Черно море позволи на топката да стигне до Спас Делев, който стреля, а топката се отклони у Валдко Дробаров, за да заблуди Иван Дюлгеров.

В началото на втората част домакините отново наложиха натиск спрямо съперника. "Моряците" имаха инциативата, докато гостите дебнеха на контраатака.

В 58-ата минута се откри чудесна възможност пред Пабло Гарсия, който овладя на 25 метра пред вратата на Лудогорец и шутира силно с левия крак, но топката премина встрани от разградската врата. Малко по-късно и Родриго Варела пробва да стреля, но стражът бе на мястото си.

В края на срещата натискът на Черно море все пак съумя да се разпише във вратата на Падт, но това се оказа недостатъчно за нещо повече. Резервите Николай Златев центрира отлично към литовеца Каспаравичус, който с глава намали на 1:2. В последните секунди на срещата гостите успяха да запазят хладнокръвие и не допуснаха драматични моменти пред вратата си, като така се поздравиха с ценните три точки.