Спортист (Своге) грабна трите точки срещу последния

Спортист (Своге) победи с 2:1 като домакин аутсайдера Левски (Лом) в първия кръг от пролетния дял на Втора лига. Димитър Атанасов откри в 38-ата минута, като до края на първата част не паднаха повече попадения. Малко след подновяването на играта, Даниел Пехливанов върна равенството (56') за тима от Лом, но в крайна сметка Георги Николов донесе трите точки на Спортист с гол в 78-ата минута.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Любопитен факт от мача е, че един срещу друг се изправиха двама вратари близнаци – Ивайло Василев излезе титуляр за Спортист, а Иван Василев за Левски. Преди време двамата отново имаха подобна среща в Своге, но Иван бе част от Септември.

Първите минути на мача минаха равностойно, но постепенно футболистите на Борислав Кьосев успяха да наложат своята воля и задържаха по-дълго топката. До чисти голови положения обаче така и не се стигаше.

Гол на Спортист не бе зачетен заради засада в средата на първото полувреме.

Все пак в 36-ата минута „шоколадите“ поведоха. Димитър Атанасов стигна до топката и от близко разстояние успя да я мушне във вратата на Иван Василев.

В началото на второто полувреме гостите имаха инициатива. В една от ситуациите Сами Пилер изчисти топката от голлинията, но в 56-ата минута те успяха да стигнат до изравнително попадение. Даниел Пехливанов изпълни пряк свободен удар от далечна дистанция, центрирайки топката в наказателното поле. Нито един футболист обаче не успя да играе с нея, тя изигра лоша шега на вратаря Ивайло Василев и влезе в мрежата.

В 65-ата минута Ивайло Михайлов бе близо до гола. Той засече избита след корнер топка, но тя премина покрай вратата.

Още една добра голова възможност се откри пред Мартин Сандов в 68-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, но Иван Василев се справи добре и спаси.

В 79-ата минута Спортист поведе с 2:1. След добър пробив отдясно топката бе насочена към наказателното поле, където Георги Николов засече, кълбото се удари в левия стълб и влезе в мрежата на гостите от Лом.

Минута по-късно Николов получи извеждащ пас зад отбраната на Левски, опита да прекара топката покрай вратаря Василев, но стражът на гостите се справи със ситуацията.

Инфарктна ситуация за Спортист се получи в 84-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, топката стигна до Ивайло Василев, който изби и бе атакуван от двама футболисти на гостите, но се справи и хвана топката.

В последната минута на двубоя Георги Николов получи изключително пресилен втори жълт картон и бе изгонен.

В даденото от съдията продължение Владимир Сиромахов пропусна златен шанс да „затвори“ мача с трети гол, но Иван Василев спаси.

С тази победа отбора от Своге събира в актива си 29 точки и заема 10-ата позиция, на 4 от деветия Монтана. Левски (Лом) от своя страна остава последен в класирането, като след 22 кръга има само 1 победа в актива си. "Сините" са с едва 6 точки, като са на 14 от 16-ия Литекс, който е първия тим над опасната зона.