Вход / Регистрирай се

Монтана 2003 записа поредна победа в Адриатическата лига

Монтана 2003 записа поредна победа в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи Триглав (Словения) с 64:52 (16:9, 15:19, 19:11, 14:13) в среща от втората фаза на Адриатическата лига. Двубоят трябваше да се проведе в зала "Младост", но поради COVID-мерките за влизане в България, се състоя в град Крагуевац (Сърбия).

Баскетболистките на Мануел Марков записаха седми успех в тази фаза, а имат и три поражения. Утре двата отбора ще изиграят още един мач от 15:00 часа българско време отново в Крагуевац. Българките водеха през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. Българките имаха преднина от 31:28 на почивката, а 55 секунди преди края на третата четвърт с кош на Димана Георгиева поведоха с 11 точки - 50:39.

Четири минути преди сирената беше записаха и най-голямата разлика в полза на Монтана 2003 - 14 точки при 59:45.

Санта Окоцките-Балткоиене беше най-резултатна за успеха с 22 точки, Марая Кинг добави 18 точки и 11 борби, а Димана Георгиева завърши с 12 точки и 7 борби.

За Триглав се отличи Манца Вречер с 12 точки, 7 борби и 6 асистенции. За Финалната четворка на Адриатическата лига предсрочно се класираха Будучност и Цинкарна Целе, като българският тим също на практика си осигури място в нея.

Следвай ни:

Още от Баскетбол

Виж всички