Ултраофанзивният Байерн отметна и Лайпциг от списъка

Играещият все по-атакуващо Байерн (Мюнхен) пребори миналогодишния си подгласник в Бундеслигата РБ (Лайпциг) с 3:2 в среща от 21-вия кръг и дръпна с 9 точки на върха пред Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко.

"Червените" повеждаха на три пъти, като в последния случай това се оказа достатъчно. Томас Мюлер вкара за домакините след 12 минути игра, но четвърт час по-късно Андре Силва изравни. Роберт Левандовски възстанови преднината на баварците в 44-ата, но гостите пак заличиха аванса - чрез Кристофър Нкунку в 53-ата. За трети път Байерн излезе напред - след автогол на Йошко Гвардиол в 58-ата.

Дербито на “Алианц Арена” се превърна в карнавал на атаките. За това спомогна и налаганият от Юлиан Нагелсман нов стил на баварците, при който тимът играе изключително атакуващо, залагайки едновременно на Кингсли Коман, Томас Мюлер, Серж Гнабри, Льорой Сане и Роберт Левандовски. Отзад пък пад видяхме само трима защитници, без да са налице типичните халф-бекове, които да изпълняват дефанзивни функции. Така шампионите вече имат 10 победи в последните си 11 срещи във всички турнири.

27 Байерн (Мюнхен) - РБ (Лайпциг)

Лайпциг също е във форма с четири поредни успеха до този мач и не беше далеч от точката, създавайки също куп положения.

Подходът към офанзивен футбол и на двата тима бързо доведе до положения. В 10-ата Дани Олмо за малко да изведе Лайпциг напред, но ударът му профуча над гредата.

Две минути след това "червените" вече бяха излезли напред в резултата. Грешка при изнасянето на топката позволи на Роберт Левандовски да шутира, Гулачи спаси, но при добавката Мюлер беше безпогрешен на празна врата - 1:0.

Последваха още две възможности пред Олмо, но съотборникът му Андре Силва изравни резултата в 27-ата. Тогава Корентен Толисо сгреши в центъра и последва контраатака, в края на която португалецът търкулна кълбото зад голлинията за 1:1.

Нов изстрел на Томас Мюлер беше отразен от Гулачи в 32-рата, а две по-късно унгарският вратар на Лайпциг закачи с пръсти прехвърлящ удар на Коман, след който топката се отби в страничната греда.

В 36-ата минута Мюлер отново заби топката в мрежата - този път с глава, но голът не беше зачетен заради нарушение на Левандовски срещу Гвардиол секунди преди паса към германския национал. Все пак Байерн стигна до второто попадение, като голмайстор беше Левандовски. Поредният пробив на Коман отляво завърши с центриране към поляка, който с глава направи 2:1 в 44-ата минута.

Второто полувреме започна също толкова интересно. Набързо двата отбора си размениха по няколко атаки, след което в 53-ата Лайпциг изравни за 2:2. Нкунку мина зад гърба на отбраната и сам срещу Мануел Нойер не сгреши.

След само пет минути обаче Байерн пак излезе напред. Гнабри центрира отдясно, но топката рикошира в тялото на Гвардиол и стана неспасяема за вратаря - 3:2. Това беше записано като автогол на хърватина.

Веднага след това Левандовски пропусна сигурен гол, а същото стори и в 71-вата. Нойер обаче също трябваше да се намесва, след като в 72-рата Доминик Собослай шутира опасно. Капитанът на Байерн имаше шанс в 82-рата, когато беше паднал на земята, но Емил Форшберг насочи топката право у него.