Павел Маринов и Константин Костадинов вдъхнаха живот на Палмер с ключови изяви

Отборът на Палмер (Палма), в който се състезават българите Павел Маринов и Константин Костадинов, най-сетне направи първата стъпка към спасението в испанската Втора дивизия. Тимът от Майорка стопира серията си от осем поредни поражения, след като тази вечер показа страхотен характер, за да надиграе Мелиля с крайното 89:82 (18:16, 19:21, 17:22, 22:17, 13:6) след продължение.

С основна заслуга за първата победа на Палмер от месец и половина насам са именно Маринов и Костадинов. Бившият национал, за когото това бе втори мач с екипа на новия си тим, завърши с "дабъл-дабъл" от 13 точки, 12 борби и 3 асистенции за 36 минути като част от титулярната петица. 18-годишният Костадинов пък запази най-хубавото за допълнителните пет минути, в които отбеляза 5 от общо 7-те си точки, към които прибави 5 борби и 1 открадната топка за 19 минути.

Палмер губеше в резултата със седем точки при оставащи малко под 5 минути от редовното време, но със здрава борба до последно успя да изравни резултата и да прати мача в продължение. На старта на допълнителните пет минути основна роля имаше Костадинов, който успя да си спечели три нарушения и да вкара 5 точки от наказателната линия.

Мачът обаче продължаваше да е в рамките на една точка разлика, преди Маринов да отбележи за 85:82 на влизане във финалните две минути игра. Играчите на Мелиля не успяха да намерят пътя към коша в следващите си нападения, което позволи на съотборниците на Маринов и Костадинов да сложат точка на спора с перфектни стрелби от линията.

Още по-впечатляващо е, че отборът на Палмер успя да сътвори обрата без своя топреализатор Уесли ван Бек. Американецът вкара 29 точки за 30 минути, но напусна паркета с пет лични нарушения в средата на последната четвърт. Карл Лундквист вкара още 18 точки, а Марк Пенароя добави 13 точки за победителите.

Чрез победата Палмер се изкачва с една позиция нагоре в класирането, където вече заема 17-ото място с актив от 2 победи и 14 загуби. Тимът вече е на три успеха разлика от 15-ия Жирона, който е точно над чертата. Маринов, Костадинов и компания продължават битката си за оцеляване на 2 февруари, когато приемат Гранада.