Байерн триумфира в германското дерби с АЛБА

Отборът на Байерн Мюнхен спечели дербито на големите германски отбори с АЛБА Берлин за трети последователен път през настоящия сезон. Баварците излъгаха "албатросите" с 62:56 (16:16, 10:8, 15:20, 21:12) в нискорезултатен сблъсък от 23-ия кръг на Евролигата. Преди това съставът на Андреа Тринкиери удари столичани и в ответния мач от турнира на богатите, и в двубоя от вътрешното първенство.

Ключова за крайния изход се оказа решителна серия на Байерн в последната четвърт. Домакините стартираха финалната част със серия от 6:0, а в ключовите минути точни стрелби на Жан Марк Шишко и Владимир Лучич осигуриха победата на баварците.

Единствено Лучич завърши с двуцифрен точков актив от страна на победителите. Сърбинът реализира 19 точки за победата на своя тим, а другият герой - Шишко, се отчете с 9 точки. Толкова вкара и Кори Уолдън.

Маодо Ло и Джалийн Смит водеха АЛБА с по 13 точки. Бен Ламерс вкара още 9.

Чрез победата Байерн влиза в плейофната картинка, изпреварвайки Анадолу Ефес на осмата позиция в подреждането с баланс от 11 победи и 11 загуби. АЛБА остава далеч назад - 16-и с 6 успеха и 15 поражения.