Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Олимпия се справи с Жалгирис за четири поред

Олимпия Милано продължи добрата си форма от началото на календарната година, записвайки четвъртата си последователна победа в Евролигата. Баскетболистите на легендата Еторе Месина очаквано спечелиха домакинския си двубой с последния в класирането Жалгирис Каунас с крайното 65:58 (20:20, 19:10, 15:15, 11:13) в среща от 23-ия кръг в "Медиоланум Форум".

Изключвайки колебливите първи няколко минути, в които италианците допуснаха разликата да се качи на седем точки в полза на литовците, Олимпия контролираше срещата през цялото останало време по пътя към успеха. Девън Хол и Трой Дениълс нанизаха по 12 точки, докато Серхио Родригес се отчете с още 10.

За Жалгирис най-резултатни станаха Марек Блажевич и Лукас Лекавичиус с по 13 точки, а Тайлър Кавано допълни с още 10 точки и 7 борби.

Олимпия е на трето място в таблицата с 14 победи и 6 загуби, докато Жалгирис е твърдо на последната позиция с 3 успеха и 16 поражения.

Снимка: Euroleague