Реал Мадрид се измъкна от лапите на Монако след две продължения

Реал Мадрид се наложи драматично след две продължения с 90:84 (16:18, 19:16, 21:23, 10:9, 24:18) над Монако като гост в мач от 23-ия кръг на Евролигата. Тимът на Пабло Ласо е лидер в класирането с 18 победи и 3 поражения, а Монако е с баланс 10-12.

Още първите минути на паркета в „Сал Гастон Медсен“ подсказваха, че сблъсъкът от „турнира на богатите“ ще бъде истинско дерби, като след 10 минути игра разликата беше едва две точки в полза на гостите. Преди паузата обаче домакините успяха да наложат своето темпо и се оттеглиха на почивката с аванс от 1 точка (35:34). Равностойната игра продължи и през следващите две четвърти, като последната от редовното време беше с изключително ниска резултатност. Двата отбора успяха да си вкарат едва 19 точки. До победител в 40 минути игра така и не се стигна, а дербито в Монако успя да се реши едва след второто продължение.

За Реал Мадрид Гершон Ябуселе завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби, Венсан Поарие също завърши с двойни показатели – 14 точки и 10 борби, 14 точки наниза и Тома Йортел, който има и 9 асистенции в сметката си.

Алфа Диало и Дуейн Бейкън реализираха по 19 точки за Монако, Данило Анджушич добави 14 точки.

Снимки: euroleague.net