Най-сетне малко радост и за Панатинайкос

Отборът на Панатинайкос записа първата си победа в Евролигата от 10 декември 2021-ва и сложи край на сушата от пет последователни грешни стъпки в най-силния клубен европейски турнир. Момчетата на Димитрис Прифтис надиграха лесно Баскония със 75:63 (22:8, 16:12, 19:12, 18:31) в мач от програмата на 23-ия кръг.

"Детелините" не оставиха никакви шансове на своя съперник и доминираха още от първата четвърт. На полувремето баскетболистите на ПАО Джеръми Еванс и Окаро Уайт имаха повече точки от целия отбор на баските до този момент - 21 срещу 20, като авансът на домакините преди старта на третата част бе 38:20. Последва още една безлична четвърт за отбора на Баскония, след която разликата се покачи на цели 25 точки, които бяха достатъчни на Панатинайкос за крайния успех.

Неманя Недович поведе колоната за ПАО с 16 точки, 4 борби и 4 асистенции. Джеръми Еванс добави още 14 точки, а Окаро Уайт наниза 12.

За Баскония най-добър бе Уейд Болдуин с 16 точки и 7 асистенции. Рокас Гедрайтис вкара 12, а Симоне Фонтекио и Стивън Енох се разписаха с по 11 точки.

Чрез победата "зелените" увеличават баланса си през сезона на 5 победи и 15 загуби, като остават на предпоследната 17-а позиция в класирането. Баскония заема 15-ото място с актив от 7 успеха и 14 поражения.