100 години ски спорт в България

Палмер със загуба в дебюта на Павел Маринов

Отборът на Палмер (Палма), в който се състезават Павел Маринов и Константин Костадинов, продължава да допуска грешка след грешка в испанската Втора дивизия. Тази вечер тимът от Майорка допусна седмото си последователно поражение, отстъпвайки с 64:71 (23:22, 15:15, 13:22, 13:12) при гостуването си на Валядолид след слабо второ полувреме.

Мачът беше дебютен за Павел Маринов, който се превърна в едно от последните нови попълнения на новака в дивизията. Бившият капитан на националния отбор започна в титулярната петица и записа 6 точки, 2 борби, 2 откраднати топки и 1 асистенция при 3/6 стрелба от игра за около 22 минути на паркета. Младият национал Константин Костадинов влезе от резервната скамейка и за 14 минути постави 4 точки и 3 борби срещу името си при 2/3 стрелба от полето.

Палмер водеше в резултата почти през цялото първо полувреме, преди да допусне спад в представянето си в края на втората четвърт, завършила при резултат 38:37 в полза на гостите. В третата четвърт обаче отборът на българите позволи дистанцията да прескочи двуцифрените размери, а в последната четвърт Валядолид успешно затвори мача в своя полза, задържайки аванса си.

Жорди Куипер наниза 16 точки за победата на Валядолид. Ян-Патрик Панзар вкара 14 точки, а Ян Пуйдет и племенникът на легендата на Чикаго Булс Скоти Пипън - Кейвиън, добавиха още 13 точки. За Палмер най-резултатен бе Уесли Ван Бек с 14 точки, докато Томаш Павелка вкара 10 точки.

Маринов, Костадинов и Палмер остават на дъното на класирането с 1 победа и 14 загуби. Следващият мач на момчетата на Пабло Томас е на 28 януари, когато гостуват на Мелия.

Снимка: Twitter/Palmer Alma