Спартак (Пд) отнесе дубъла на Локомотив (Пд)

Спартак (Пловдив) победи с класическото 3:0 тима на Локомотив II в контролна среща, играна на стадион "Пловдив". Именно там "гладиаторите" ще играят домакинските си срещи през пролетта заради реконструкцията на стадион "Тодор Диев". "Гладиаторите" започнаха вихрено мача и още в 10' Георги Лазаров намери отлично Доминик Дюлгерски, който от движение от близка дистанция засече топката за 1:0. Само 4 минути по- късно Димитър Юруков изведе отлично Доминик Дюлгерски, който отбеляза второто си попадение в мача за 2:0.

Кирил Георгиев можеше да направи резултата класически преди почивката. Той изпълни пряк свободен удар, топката рикушира в защитник на Локомотив и стражът успя да избие влизащата във вратата топка в ъглов удар. В началото на второто полувреме Данаил Бачков направи няколко смени. Спартак продължи да атакува, но удари на Лазаров и Давор Илиев бяха спасени от стража на черно- белите. Локомотив пък се отчете с удар на Арамазов в горната греда. В 85' Кирил Георгиев изпълни перфектно пряк свободен удар и оформи крайното 3:0.