Шампионът Хебър се позатрудни, но победи чисто Добруджа 🏐

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се позатрудни, но победи чисто отбора на Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:21, 25:21, 29:27) в мача от 1/8-финалите за Купата на България, която се игра в зала “Васил Левски” в Пазарджик.

Така „тигрите“ продължават на 1/4-финалите, където ще срещнат състава на Дунав (Русе), който отстрани Ботев (Луковит) с 3:0 гейма.

Дунав (Русе) без проблеми срещу Ботев (Луковит) за Купата на България

Финалната фаза на турнира ще се проведе в зала „Младост“ в Бургас, като четвъртфиналите са насрочени за 29 януари, полуфиналите за 30 януари, а спорът за трофея ще се играе на 31 януари.

Хебър не допусна изненади срещу миналогодишният финалист за Купата и затвори мача в три гейма. Гостите се опитаха максимално да окажат съпротива, но срещу класата на шампионите нямаха особено големи шансове, като единствено интрига имаше в третата част.

Стартът на първия гейм бе равностоен, като бе оспорван до равенството 17:17. След това Хебър се откъсна и наложи волята си.

Във втората част домакините диктуваха изцяло развоя.

В третата част добруджанци отново се надигнаха и показаха възможности, като вкараха интрига. Добричлии поведоха с 24:22, но изпуснаха два геймбола за спечелване на гейма. Хебър за пореден път показа класата си в трудни моменти, като изравни при 24:24. В решителните моменти нервите на гостите не издържаха, Хебър затвори гейма с 29:27 и записа крайното 3:0.

Най-резултатен за победата на Хебър бе Якопо Масари с 18 точки (1 ас). Тодор Алексиев завърши с 12 точки.

Георги Михалев записа 16 точки за Добруджа.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:21, 25:21, 29:27)
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 2, Брадли Гънтър 9, Тодор Алексиев 12, Якопо Масари 18, Виктор Йосифов 7, Николай Къртев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов, Теодор Тодоров 4)
Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ
ДОБРУДЖА: Николай Манчев 3, Георги Михалев 16, Златко Кьосев 10, Явор Генов 8, Светослав Арнаудов 6, Александър Кордев 5 - Николай Тодоров-либеро (Димитър Василев)
Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.

Снимки: ВК Хебър