Лил не се затрудни с Лориен, бивш защитник на Левски си вкара автогол срещу Страсбург

Шампионът на Франция Лил записа девети пореден мач без загуба в Лига 1 и заема 9-о място в класирането с 32 точки. "Песовете" нямаха никакви проблеми с гостуващия Лориен и се наложиха с 3:1. Интригата приключи още до почивката, когато домакините вкараха три безответни гола.

В 10-ата минута Исаак Лихаджи се възползва от щастлив рикошет и отблизо откри резултата. В 19-ата защитникът на Лориен Моритц йенц се опита да изчисти топката, но вместо това си вкара автогол. Третото попадение беше дело на Рейнилдо Мондава. Бранителят от Мозамбик засече с глава центриране на Ренато Санчес и не остави шансове на вратаря Пол Нарди. След почивката Лил отстъпи инициативата, но Лориен стигна само до почетен гол на Самбу Сумано в края.

Страсбург продължи възхода си и постигна трета поредна победа. Този път тимът на Жулиан Стефан се наложи с 2:0 при визитата си на Клермон. Опитният Кевин Гамейро вкара първия гол в 44-ата минута след подаване на Жан-Уда Улю, а в 77-ата минута бившият защитник на Левски Седрик Унтонджи си заби автогол.

Страсбург е 4-и в класирането с 35 точки, а Клермон има 18 и е непосредствено над зоната на изпадащите. В близост до опасната зона остава и Троа, въпреки успеха с 1:0 като гост на Монпелие. Единствения гол в мача вкара Ксавие Шавалерен. Домакините играха с човек по-малко от 63-ата минута, когато Тежи Савание получи червен картон.