Безобразната защита отново провали Атлетико

Реал Сосиедад елиминира Атлетико Мадрид на осминафиналите в турнира за Купата на краля. Баските се наложиха с 2:0 над тима на Диего Симеоне, като головете отбелязаха Аднан Янузай и Александър Сьорлот. За пореден път през сезона "дюшекчиите" се провалиха заради необясними грешки в защита. Днес големият виновник беше Фелипе, който подари топката на Сьорлот за второто попадение секунди след началото на втората част.

Преди мача се е стигнало до инцидент с автобуса на Атлетико, който е бил атакуван от привърженици на Реал Сосиедад. Феновете на домакините са използвали липсата на полицейски ескорт по пътя на автобуса към “Реали Арена” и са го обсипали с различни предмети, като са счупили няколко стъкла.

Реал Сосиедад беше без голмайстора си Александър Исак. В негово отсъствие в предни позиции започнаха Александър Сьорлот и ветеранът Давид Силва, а четиримата в средата на терена бяха Янузай, Микел Мерино, Андер Гевара и Микел Оярсабал

Симеоне не можеше да разчита на повече основни футболисти, начело с Антоан Гризман, Стефан Савич и Хосе Хименес. Двойка централни защитници бяха Фелипе и Марио Ермосо, а в атака си партнираха Жоао Феликс и Анхел Корея

Двубоят стартира със сериозен натиск на Реал Сосиедад и фрапантен пропуск на Елустондо от няколко метра. Защитникът беше намерен непокрит в наказателното поле от Оярсабал, но стреля в аут. Последва и неточен удар на Янузай, който беше най-острият футболист на баските.

В 14-ата минута Оярсабал надскочи защитниците на Атлетико и стреля с глава, но топката мина над вратата. Атлетико отговори с хубав пробив на Ферейра-Караско. Белгиецът намери позиция за удар, но вложи прекалено много сила и нацели гредата.

Мадридчани получиха гол в период от двубоя, в който бяха изнесли действията далеч от вратата си. Реал Сосиедад разигра продължително около наказателното поле, топката стигна до Хосе Салдуа и той центрира към Янузай. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед се възползва от лошата подредба на бранителите в червено и изненада Ян Облак

Атлетико потърси бързо изравняване, но Коке се забави след хубав пас на Ферейра-Караско и не успя да стреля, а в самия край на полувремето Корея финтира защитник на Реал Сосиедад, но извърши и нарушение, което беше видяно от съдията.

Втората част започна по кошмарен начин за Атлетико. Фелипе за пореден път през сезона допусна фрапантна грешка, от която съперникът се възползва. Бразилецът се замота и Сьорлот му открадна топката, след което с лекота преодоля Облак за 2:0. Попадението тотално обърка футболистите на Симеоне. Аржентинецът предприе тройна смяна, като пусна всички налични офанзивни играчи - Тома Льомар, Луис Суарес и Матеус Куня.

Атлетико обаче не създаваше положения, а такива имаше пред вратата на Облак. Словенецът спаси изстрел на Сьорлот, а фалцов изстрел на Мерино профуча на сантиметри от гредата.

Интригата можеше да се върне десетина минути преди края, когато Суарес изведе Куна на добра позиция, но Алекс Ремиро спаси удара на бразилеца. Гостите опитаха още няколко атаки, но с нищо не затрудниха Реал Сосиедад и напуснаха турнира.

Следващият мач на "дюшекчиите" е в събота на "Уанда Метрополитано" срещу Валенсия, а Реал Сосиедад ще посрещне Хетафе.