Бока Хуниорс спечели Купата на Аржентина само с един гол от четири мача

Грандът Бока Хуниорс спечели Купата на Аржентина след изпълнение на дузпи в драматичен финал с Талерес. Редовното време завърши 0:0, а при изпълнението на 11-метровите наказателни удари “генуезците” не сгрешиха нито веднъж и с общ резултат 5:4 триумфираха за рекорден четвърти път в своята история с купата на страната.

22 Бока Хуниорс спечели Купата на Аржентина

В герой за “жълто-сините” отново се превърна вратарят Агустин Роси, който хвана втората дузпа на резервата Ектор Фратоли. Така той продължи положителната си серия след спасените дузпи и на осминафинала с Ривър Плейт, и на четвъртфинала с Патронато.

Бока игра с човек по-малко от 66-ата минута, когато заради грубо влизане бе изгонен Хуан Рамирес. Пред препълнените трибуни на модерния стадион в Сантиаго дел Естеро по-активният тим бе този на Талерес, но момчетата на Себастиян Баталия успяха да докарат срещата да се реши с дузпи.

Младият специалист на Бока пусна в последната минута на мача двете си най-големи звезди Кристиян Павон и Едуардо Салвио (те не стартираха от първата минута заради незадоволителната си форма), за да бият дузпи, което се оказа решаващо, тъй като първият вкара третата дузпа, а бившият играч на Бенфика и Атлетико Мадрид отбеляза решаващото попадение, с което подлуди над 15 000 фенове на гранда по трибуните. Маркос Рохо, капитанът Карлос Искиердос и Агустин Санчес отбелязаха другите дузпи за победителите.

Интересното е, че Бока стигна до трофея след само един отбелязан гол между осминафинала, четвъртфинала, полуфинала и финала. Колосът от Буенос Айрес отстрани първо вечния си съперник Ривър Плейт (4:1) с дузпи, след което стори същото и с Патронато (4:2), а в битката за финала надви трудно с 1:0 Аржентинос Хуниорс.

Трофеят е първи в треньорската кариера на Баталия, който е най-успешният играч в историята на Бока Хуниорс със 17 отличия, сред които са две междуконтинентални купи, четири Копа Либертадорес и седем титли на страната. За първи път обаче вдига над главата си Купата на Аржентина, която се превърна в трофей №71 в историята на най-обичания клуб в родината на Диего Марадона и Лионел Меси.

Ривър Плейт спечели титлата в Аржентина

Шампионът на страната Ривър Плейт остана с 68 отличия, а двата гранда вече си гарантираха нов епизод от Суперкласико в битката за Суперкупата на Аржентина. Съдбата пожела това да се случи в деня, в който “милионерите” празнуват три години от историческия триумф срещу Бока във финала на Либертадорес на стадион “Сантиаго Бернабеу”.

Вечната слава е за Ривър Плейт! Уникална драма в най-важното Суперкласико (видео+галерия)

“Червено-белите” пък показаха голям феърплей и веднага след успеха на Бока Хуниорс поздравиха в официалните си канали вечния съперник за успеха.

Правещият страхотен сезон Талерес остана със сребърните медали, като рискува да стори това и в шампионата, където 90 минути преди края на сезона е на втора позиция с преднина от две точки пред третия Дефенса и Хустисия, а този уикенд е домакин на Индепендиенте.