Левски (Крумовград) завърши есенния полусезон на върха в Югоизточната Трета лига

Левски (Крумоград) завърши есенния полусезон в Югоизточната Трета лига като победител. Новаците разбиха с 4:1 втория отбор на Берое и вече има 41 точки на върха. Втори е Саяна (Хасково) с 40. Отборът, който до миналата година се казваше Извор (село Горски извор), но прие името на спонсора и се премести в Хасково, единствен е допуснал само една загуба през полусезона. Третото място е за Загорец (Нова Загора), който остана с 37. Следват Черноморец 1919 (Бургас) с 34 и друг новак - Асеновец (Асеновград), който е 5-и с 31.

Крумовградчани поведоха с 1:0 в 25-ата минута с попадение на ветерана Ахмед Осман, но малко след началото на второто полувреме гостите от Стара Загора изравниха. Играчите на Стефан Генов реагираха веднага и си решиха мача в рамките на две минути. Ахмед Осман вкара за 2:1 в 63-ата минута, а юношата на Пирин (Благоевград) покачи на 3:1 45 секунди по-късно. Крайното 4:1 оформи опитният нападател Мирослав Будинов в 80-ата минута. От Левски (Крумовград) ще обявят до дни подготовката си, като със сигурност през февруари е планиран лагер в Анталия.