Две сребърни и две бронзови отличия за България от балканското първенство по олимпийско карате за младежи

Две сребърни и две бронзови отличия  за България от балканското първенство  по олимпийско карате за младежи

Младежкия национален отбор по олимпийско карате завърши балканското първенство за кадети, джуниори и U21 в Хърватия с два сребърни и два бронзови медала.

Сребърни медали България взе в състезанието по отборно кумите при кадетите, както и чрез Михаил Петров при кадетите в категория до 52 килограма. Бронзови отличия бяха спечелени от кадетките в отборното кумите и от Тодор Настев мъжете до 21 години, категория до 60 килограма.

На крачка от медалите, но с придобит опит останаха не малко от нашите надежди. Поздравяваме всички за достойното представяне и вярваме, че им предстоят още много победи и медали, заявиха от федерацията.

Балканското първенство по олимпийско карате за кадети, джуниори и U21 се проведе от 26 до 28 ноември в Риека, Хърватия. Участваха общо 731 състезатели от 13 държави.