Много положения, но без голове в дербито между Саяна (Хасково) и Левски (Крумовград)

Отборите на Саяна (Хасково) и Левски (Крумовград) не успяха да се победят в дербито в Трета лига - Югоизток. Двата тима завършиха наравно 0:0 в интересен мач с много положения, но без голове. Домакините бяха по-активният тим на терена и могат да съжаляват, че не се възползваха от своето превъзходство. Sportal TV излъчи мача на живо.

20 Саяна (Хасково) - Левски (Крумовград)

Мачът започна вихрено за гостите, които нацелиха гредата още в първата минута. Боримир Карамфилов намери топката много добре, а тя се отби в напречната греда. Червената лампичка светна веднага за тима за Саяна, който изнесе играта в предни позиции. В 12-ата минута Макенджиев трябваше да се намесва, а в 19-ата топката беше изчистена на голлинията, с което гостите от Крумовград се разминаха с това да изостават в резултата.

В 33-ата минута Тодор Малинов излезе добре напред и предотврати сериозна опасност. Стражът блокира удар на Ерай Карадайъ, който беше изведен зад гърба на защитата на хасковлии.

В 50-ата минута Макенджиев се отчете с много важно спасяване след удар на Колев към далечния ъгъл. Само секунди по-късно капитанът на гостите отново спаси вратата си след коварен удар в близост до дясната греда.

В 58-ата минута Милушев качи топката на главата на Марчев. Центрирането от корнер беше чудесно, но ударът на Марчев мина встрани от вратата. В 64-ата минута Саяна създаде поредното си голово положение, но и тук удар на Марчев с глава попадна в ръцете на Благой Макенджиев.

В 71-ата минута Милушев не затрудни стража на гостите с удар от далечна дистанция.

САЯНА - ЛЕВСКИ 0:0

Стартови състави:

САЯНА: Тодор Малинов, Никола Данчев, Илиян Марчев, Тейнур Марем, Бейсим Бейсим, Вълчан Чанев, Митко Плахов, Атанас Велев, Васил Колев, Спас Милушев, Стилян Бръмчев;

ЛЕВСКИ: Благой Макенджиев, Димитър Калчев, Мартин Симеонов, Цветелин Радев, Генади Желев, Ахмед Осман, Радослав Димитров, Джунейт Яшар, Петър Христов, Боримир Карамфилов, Ерай Карадайъ;