Франция игра феърплей и разплака Финландия

Световният шампион Франция завърши в стил квалификациите за идния Мондиал с победа с 2:0 като гост на Финландия след голове на “обичайните заподозрени” Карим Бензема (67’) и Килиан Мбапе (76’). “Петлите” вече си бяха гарантирали първата позиция в група “D” и съответно директното класиране, но независимо от това играха феърплей, защото домакините се бореха за второто място. В крайна сметка на бараж отива Украйна, който по същото време надви Босна и Херцеговина с 2:0 на чужд терен и изпревари финландците с една точка.

За французите това е пета победа и те завършват цикъла без поражение. Селекционерът Дидие Дешан направи пет промени в сравнение с предходната среща, като остави Бензема на пейката.

Гостите не впечатлиха през първата част, но всичко се промени след влизането в игра на нападателя на Реал Мадрид в 57-ата минута. Девет минути по-късно той вкара за 1:0 след двойно подаване с Килиан Мбапе, а в 76-ата самият голаджия на Пари Сен Жермен удвои след прекрасно изпълнение.