Янтра разгроми Партизан за четвърт час в Полски Тръмбеш

Янтра (Полски Тръмбеш) вкара пет гола на Партизан (Червен бряг) в среща от 15-ия кръг на Северозападна Трета лига. Противно на крайния резултат началото беше за гостите. Още в началните секунди Радослав Батов пропусна да открие головата им сметка. Последва 10-минутна тяхна доминация. Милен Тонев пропусна да вкара отблизо, а Дилян Димитров стреля на сантиметри покрай гредата. Христо Димов също имаше възможност.

Резултати, голмайстори и класиране след 15-ия кръг на Северозапад

В 15-ата минута обаче топката спря в мрежата зад Веселин Ганчев. Там я насочи Калоян Илиев с глава след цетриране на Тони Маречков. Последният също имаше шанс да се разпише. До края на полувремето червенобрежкия тим имаше превес, а по веднъж пред двете врати се откриха възможности за гол. Селекцията на Петър Кръстев тръгна към изразителния успех в 55-ата минута, когато Любомир Генчев беше фаулиран и сам вкара дузпата – 2:0. В следващия четвърт час резултата стана 5:0. Първо в 61-ата минута реализира Маречков след пас с пета на Генчев. Той пък вкара уникален гол с шут от 35 метра в 65-ата минута. Янислав Илиев беше най-съобразителен в суматоха пред Ганчев и от десетина метра заби петото попадение.