Спортист и Рилци си вкара по веднъж в Генерал Тошево

1:1 завършиха в Генерал Тошево местния Спортист и Рилци (Добрич) в мач от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините владееха инициативата, повече атакуваха, но съперникът им се защитаваще умело и контраатакуваше опасно. Тази дефанзивна тактика на тима от Добрич вероятно беше предизвиката и от двете принудителни смени през първото полувреме.

В средата му Румен Николов се възползва от пас на Георги Атанасов и опъна мрежата зад Пенко Димов. Голмайсторът отправи още няколко опасни удара. Пропуски направиха още Калоян Цветков и Георги Атанасов. Съперникът отвърна с един опасен шут. Този развой се запази и след почивката. В самия край на срещата селекцията на Валентин Пейчев проведе бърза контратака, с няколко подавания елиминира халфовете на противника и Георги Йорданов Георгиев стреля неспасяемо – 1:1.