Дунав продължава без грешка – осем от осем

Осма поредна победа записа Дунав след 2:1 като гост на Светкавица (Търговище) в двубой от осмия кръг на Североизточна Трета лига. Пълният точков актив утвърди "драконите" на върха в класирането. Заслужен успех за селекцията на Мартин Цирков. Въпреки че имаха пълен контрол над случващото се на терена, през първата половина от мача русенци бяха мудни и не застрашиха нито веднъж противниковата врата. Случи се точно обратното – получиха гол.

Той падна в 30-ата минута, когато Любомир Михалев реализира от дузпа. След почивката футболистите на Дунав заиграха на пълни обороти и резултата не закъсня. В 51-ата минута Георги Вълчев беше фаулиран и Йордан Димитров изравни от дузпа. Десетина минути по-късно Преслав Петков шутира от границата на наказателното поле и след рикошет топката се укроти в мрежата – 1:2. Джан Хасан и Йордан Димитров пропуснаха да вкарат още за Дунав. Съдията пък подмина нарушение за дузпа срещу влезлият като резерва за русенци Дани Бонев.