Янтра препъна Лудогорец в контрола

Лудогорец и Янтра (Габрово) завършиха 2:2 в контролна среща, която се проведе в Разград. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Жосуе Са (5) и Бърнард Текпетей (51), но гостите стигнаха до равенството чрез Константин Иванов (43) и Ивайло Иванов (55).

Футболистите на Станислав Генчев откриха резултата още в 5-ата минута, когато Са се разписа след центриране от корнер. Янтра изравни също след центриране от корнер и точен изстрел на Иванов в 43-ата минута.

Лудогорец вкара втори гол в 51-ата минута след асистенция на Петър Георгиев към Текпетей. Само 240 секунди по-късно Йванов оформи крайното 2:2.

След час игра халфът на гостите Даниел Гаджев бе изгонен, а на негово място се появи Алиев.