И ЦСКА 1948 преклони глава пред Ботев (Пд) в Коматево

Ботев (Пловдив) продължава с безупречното си представяне дотук през сезона. Днес "канарчетата" надвиха тима на ЦСКА 1948, воден от Николай Киров, с 3:1. Така Ботев излезе начело в класирането с три точки преднина пред шампиона Лудогорец, който е с три мача по-малко. Двубоят беше първи от 10-ия кръг на efbet Лига. Тодор Неделев (31) беше точен от дузпа, а Маркиньос (38) удвои. През второто полувреме Галин Иванов (49) върна един гол за "червените". Малко по-късни Маркиньос (67) отбеляза втория си гол в мача след хубаво подаване на Конате.

Ботев е в страхотна серия от 8 поредни мача без загуба в първенството. "Канарчетата" обаче разочароваха феновете си с ранно отпадане за Купата на България от Етър, а в миналия кръг направиха реми с големия си враг Локомотив в дербито на Пловдив.

ЦСКА 1948 започна сезона доста лошо, но напоследък отборът започва да навлиза в ритъм. "Червените" записаха 2 победи и 1 равенство в последните си 3 двубоя в първенството. Тимът обаче също се провали с гръм и трясък за Купата на България, като отпадна от Монтана, а днес загуби в Коматево.

34 Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948

Срещата започна много активно за Ботев. Тодор Неделев показа добро настроение в началните минути и набързо създаде опасност пред вратата на ЦСКА 1948. Негов удар беше отразен от Наумов. Домакините обаче не успяха да се възползват от силните начални минути и постепенно гостите влязоха по-уверено в мача.

В 14-ата минута гредата спаси Георги Аргилашки и Ботев. Крум Стоянов проби по левия фланг, влезе в наказателното поле и центрира остро по земя. Топката се отби в крака на Кевин Янсон, след което се отби в страничния стълб. Три минути по-късно стражът на ЦСКА 1948 показа отличен рефлекс. Наумов плонжира, за да отрази шут на Реда Рабей.

В 25-ата минута милиметри разделиха Минков от това да се разпише. Той засече с глава центриране на Тодор Неделев, но нямаше достатъчно късмет.

В 31-ата минута Тодор Неделев изведе Ботев напред в резултата, след като превърна дузпа в гол. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за нарушение срещу Па Конате. Левият халф-бек на "канарчетата" беше съборен на линията на наказателното поле от Денислав Александров. Главният съдия Димитър Димитров не се поколеба и посочи бялата точка. ВАР също се намеси и потвърди решението на арбитъра, въпреки че останаха съмнения къде точно е извършено нарушението. Така Неделев взе топката, заложи си я на точката за дузпа и прати Даниел Наумов в обратния ъгъл за 1:0.

В 38-ата минута Бароан засече топката от непосредствена близост след центриране на Неделев от ъглов удар. Топката се отби от напречната греда, но последва добавка на Маркиньос. Защитата в червено успя да изчисти по някакъв начин, но след намеса на ВАР се видя, че кълбото е преминало голлинията с пълния си обем и така Ботев покачи преднината си.

В добавеното време ЦСКА 1948 понатисна в опит да върне един гол. Удар на Ивайло Чочев преодоля Аргилашки, но Самюел Супрайен подсигури стража и изчисти от голлинията.

ЦСКА 1948 върна един гол в началото на второто полувреме. Николай Минков подцени ситуацията при опита си да изнесе топката. Тя беше отнета, Галин Иванов влезе в наказателното поле и разстреля Аргилашки.

Ботев издебна грешка в играта на ЦСКА 1948 и наказа противника си за трети път. В 67-ата минута Денислав Александров сбърка, което позволи на Неделев да потърси Маркиньос в наказателното поле. Там с голяма доза късмет топката беше отклонена към Па Конате. Той не показа егоизъм, а подаде на свободния Маркиньос, който просто отклони топката във вратата за 3:1.

Малко преди края на редовното време Наумов отрази шут на Минков.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948 3:1
1:0 Тодор Неделев (31 д)
2:0 Маркиньос (38)
2:1 Галин Иванов (49)
3:1 Маркиньос (67)

Стартови състави:

Ботев (Пд): 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Хосе Мартинс, 8. Тодор Неделев, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22 Реда Рабей, 24. Кевин Янсон

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 77. Крум Стоянов, 18. Ивайло Чочев, 25. Георги Ангелов, 11. Денислав Александров, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев