Възходът на ЦСКА 1948 при Киров продължава, "червен" играч беснее при смяната си

ЦСКА 1948 надигра с 1:0 Царско село в мач от 9-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение за домакините вкара Галин Иванов в 28-ата минута, а успехът можеше и да е по-убедителен, но Александров, Иванов и Топузов направиха сериозни пропуски. След 70-ата минута червените играха с човек по-малко след втори жълт картон на Лозев, но въпреки това спечелиха трите точки.

28 ЦСКА 1948 - Царско село

Така те продължиха възходящото си представяне под ръководството на новия треньор Николай Киров в първенството. След неговото идване ЦСКА 1948  постигна две победи и завърши наравно с Левски на "Герена".

Домакините започнаха по-активно и наложиха натиск в началото на срещата, но първият удар на Чочев, който засече с глава центриране отляво в 10-ата минута, попадна в ръцете на вратаря.

В 14-ата минута гостите организираха изключително опасна контраатака, при която трима техни футболисти останаха срещу един в червено, но Мезу се засуети и ударът му от 16-17 метра бе блокиран.

В 27-ата минута Попадийн намери Шопов, който бе забравен на задната греда. Плеймейкърът на Царско село пробва на два пъти да вкара с удари отблизо, но те бяха блокирани първо от бранител в червено, а след това и от Наумов.

Последва атака на червените. Те разиграха добре отдясно, а центриране по земя намери в наказателното поле Галин Иванов. Халфът овладя и стреля, а след рикошет в крака на Василев топката се отклони в дясната греда и влетя в мрежата на Георгиев - 1:0 за ЦСКА 1948.

В 45-ата Денислав Александров имаше отлична възможност да удвои, но напарви грандиозен пропуск. Чочев отне в половината на червените и изведе Стоянов на лявото крило. Защитникът центрира по земя към Александров, който от 3-4 метра не уцели празната врата.

В началото на втората част двата отбора си размениха по една оглова ситуация. Първо Мезу не успя да отбележи отблизо, а в 49-ата минута същото стори и Александров, който изпрати топката над вратата след центриране отляво.

В 55-ата минута Русев стреля от въздуха, но Георгиев спаси. Седем минути по-късно червените направиха още един сериозен пропуск. Русев центрира отдясно по земя към Галин Иванов, който от 6-7 метра леко под ъгъл не уцели празната врата.

В 70-ата минута Лозев спря атака на домакините с ръка, за което получи втори жълт картон и остави своите с 10 човека. Това наложи Николай Киров да извърши две смени, изваждайки от игра в 76-ата минута Георги Русев и Бастунов. Първият не остана доволен и след излизането си първо хвърли бутилка с минерална вода, а след това и фланелката си.

След червения картон Царско село наложи териториално надмощие, но домакините бяха тези, които създаваха по-опасните ситуация след бързи контраатаки.

В даденото от рефера четириминутно продължение на мача ЦСКА 1948 имаше шанс да отбележи втори гол при контраатака отдясно. Александров изведе очи в очи срещу Георгиев резервата Топузов, но стражът на Царско село спаси. В тази ситуация Топузов можеше да подаде и към непокрития Иванов, но не го направи.

ЦСКА 1948 - ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Галин Иванов 28

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 6. Лозев, 87. Петров, 25. Ангелов, 77. Стоянов, 18. Чочев, 8. Климентов, 20. Бастунов, 10. Русев, 33. Иванов, 11. Александров

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 7. Ал. Александров, 10. Балтанов, 11. Мезу, 14. Попадийн, 17. Колев, 20. Атанасов, 22. Йокич, 26. Василев, 93. Шопов

Снимки: Владимир Иванов