Мълния на Тони Тасев пречупи Лудогорец, десетима "бели" качиха Славия на първото място

Отборът на Славия поднесе голямата изненада в 8-ия кръг на efbet Лига с успеха си над Лудогорец. "Белите" надвиха шампиона на България с 1:0, а единственото попадение в мача падна в 49-ата минута. Тони Тасев бе точен за столичани с прекрасен шут от далечна дистанция, който опъна мрежата на Серджио Падт. Малко над половин час славистите трябваше да играят с човек по-малко след червен картон на Мартин Георгиев. Във въпросната ситуация и ВАР трябваше да се намесва. Един срещу друг се изправиха вторият и третият във временното класиране, като успехът изстреля Славия на първото място. Тимът от Овча Купел има 17 точки, колкото е и активът на Ботев (Пловдив). Иначе шампионите от Разград не показаха най-добрата си игра в отсъствието на ключови фигури като Кирил Десподов и Антон Недялков, които са контузени и изгледаха срещата от ложата. Отборът и днес беше воден от помощник-треньора Станислав Генчев в отсъствието на наставника Валдас Дамбраускас, който е с COVID-19.

34 Славия - Лудогорец 1:0

В 7-ата минута Ерол Дост можеше да изведе Славия напред в резултата. Ударът му от далечна дистанция обаче прелетя над вратата на Серджио Падт. Лудгорец имаше добра възможност за гол в 20-ата минута. Сисиньо свали топката с гърди към Текпетей. Той направи нещо средно между удар и центриране, което не беше засечено от Пиерос Сотириу.

В 37-ата минута Сотириу беше изведен зад гърба на защитата в бяло. Той пое топката леко встрани в наказателното поле, след което стреля с левия си крак. Вуцов обаче беше покрил близкия си ъгъл и отрази удара. Минута след това Елвис Ману имаше отлична възможност за гол. След центриране от корнер топката стигна до нападателя. Той овладя, след което стреля мощно малко преди границата на малкото наказателно поле. Шутът му обаче беше неточен.

В 42-ата минута Сораков комбинира с Макрилос. Офанзиваният футболист на Славия реши да стреля от далечна дистанция. Ударът му беше много неточен и прелетя над вратата. Второто полувреме започна много силно за "белите", които поведоха в резултата с прекрасен гол на Тони Тасев. Крилото получи топката, спечели няколко метра с дрибъл и стреля от около 25 метра. Ударът му имаше силна и най-вече точност, с което не остави никакви шансове на Серджио Падт да се намеси.

В 57-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов показа жълт картон на Мартин Георгиев след влизане на младока в краката на Текпетей. Ситуацията обаче беше преразгледана от ВАР и така жълтият картон се превърна в червен. Може би нямаше умисъл в действията на Георгиев, но той застъпи прасеца, а след това и ахилеса на Текпетей, което застраши здравето на съперника.

В 63-ата минута Сотириу стреля с глава в аут. В 78-ата минута Сисиньо позволи на Радослав Кирилов да влезе в наказателното поле. Крилото си нагласи топката на десния крак, след което стреля към далечния ъгъл и разтресе гредата. Топката попадна в Макрилос, който от близко разстояние шутира в Падт.

В 83-ата минута стражът на Лудогорец се намеси чудесно при коварен удар на Сораков в близкия ъгъл. На другата врата и Вуцов показа класа при опасен шут на Текпетей.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Тони Тасев (49)

Стартови състави:

СЛАВИЯ: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Мартин Георгиев, Димитър Стоянов, Ерол Дост, Георги Вълчев, Петер Макрилос, Кристиан Добрев, Тони Тасев, Мартин Сораков

ЛУДОГОРЕЦ: Серджио Падт, Сисиньо, Шакил Пинас, Клод Консалвеш, Елвис Ману, Пиерос Сотириу, Стефан Баджи, Игор Пластун, Жосуе Са, Бернард Текпетей, Доминик Янков;