Черноломец удари Септември (Тервел) в Попово

Черноломец (Попово) спечели с 3:1 срещу гостуващия му Септември (Тервел) в двубой от петия кръг на Североизточната Трета лига.

Септември (Тервел): Когато се стигна до дузпите, вече бяхме сигурни в победата си

В 17-ата минута Светослав Славчев откри резултата след продължително разбъркване пред вратата на съперника. Скоро гостите също вкараха след като Кристиан Пешков се възползва от подаване с глава на Симеон Митев. Съдията обаче не зачете попадението заради засада. Равенството все пак стана факт, но в 55-ата минута, когато Мартин Кирилов се възползва от подаване на Пламен Панайотов.

Равновесието обаче трая само 180 секунди. Славчев отново изведе домакините напред, след като преодоля вратаря на противника. Футболистите на Септември моментално опитаха да реагират, но умората след 120-минутния мач за Купата на България си каза думата. Точка на спора постави Десислав Петков, който надбяга тервелската защита и реализира за 3:1.