Левски "лети" във втория мач на Мъри, 16-годишен направи фурор

Левски изигра атрактивна контрола срещу втородивизионния Марица, в която надделя с 5:2 на "Герена".

Сините поведоха с 3:0 след по-малко от половин час игра чрез Здравко Димитров (10), Билал Бари (16) и Димитър Костадинов (26).

Пловдивчани се върнаха в проверката след точни изстрели на Мариян Тонев (39 д.) и Илиян Йорданов (55).

Малко след второто попадение на гостите в игра се появи 16-годишният талант от школата на Левски Антон Иванов, който се представи впечатляващо.

В 77-ата той бе съборен в наказателното поле и Марин Петков вкара отсъдената дузпа. Само 120 секунди по-късно Иванов оформи крайното 5:2, завършвайки по най-добрия начин скоростна атака отдясно.

20 Левски - Марица (Пловдив) 5:2

Наставникът на сините Станимир Стоилов заложи в стартовия съставна последните две нови попълнения - Хосе Кордоба и Драган Михайлович.

Проверката започна с натиск на домакините. В 9-ата минута Краев можеше да открие резултата, но Начев спаси шута му от 15-16 метра.

Минута по-късно футболистите на Левски отнеха топката в половината на Марица, последва пас на Бари към Димитров и вторият с прецизен диагонален удар прониза Начев за 1:0.

Левски продължи с доминацията и в 16-ата минута вкара втори гол. Здравко Димитров овладя в половината на сините, надбяга бранител в жълто, нахлу на скорост в наказателното поле на гостите и преодоля техния вратар, но се озова под много малък ъгъл и избра да подаде на Костадинов, а не да стреля. Дошлият от Септември играч моментално комбинира леко в ляво с Билал Бари и за тарана не бе проблем да опъне мрежата с изстрел от 7-8 метра.

Лекцията на домакините продължи и в 26-ата минута, в която те поведоха с 3:0. След центриране от корнер Краев чукна топката с глава към задната греда, където Димитър Костадинов без проблем я прати в мрежата на Марица.

В 39-ата минута Кордоба игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на пловдивчани, която Мариян Тонев реализира.

Стоилов извърши няколко промени на почивката и една от тях се оказа фатална за втория гол на Марица в 55-ата минута. Младият Георги Александров позволи на Илиян Йорданов да му отнеме топката и да излезе очи в очи с Андреев. Нападателят на Марица се възползва по най-добрия начин от грешката и майсторски прехвърли стража на сините за 3:2.

Последва нова порция смени в двата отбора. Една от тях бе появата на терена на 16-годишния талант от ДЮШ на Левски Антон Иванов, който се превърна в главно действащо лице до края на срещата.

В 77-ата минута той спечели дузпа за сините, която Марин Петков реализира, а само 120 секунди покъсно завърши подобаващо скоростна атака на своя тим отдясно за крайното 5:2.

Това бе втора контрола на Левски под ръководството на новия треньор Станимир Стоилов. Преди няколко дни сините победиха с 2:1 Спортист (Своге).

ЛЕВСКИ - МАРИЦА 5:2

1:0 Здравко Димитров 10
2:0 Билал Бари 16
3:0 Димитър Костадинов 26
3:1 Мариян Тонев 39 д.
3:2 Илиян Йорданов 55
4:2 Марин Петков 77 д.
5:2 Антон Иванов 79

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андраав, 91. Драган Михайлович, 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 89. Андриан Краев, 21. Радослав Цонев, 20. Димитър Костадинов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Калоян Славчев, 2. Стелиън Георгиев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 30. Антон Иванов, 31. Лазар Еринин, 35. Николай Калинов, 36. Васил Димитров, 37. Атанас Йорданов, 41. Георги Александров, 88. Марин Петков, 14. Денис Динев

МАРИЦА: 33. Петър Начев, 22. Георги Иванов, 24. Ангел Грънчов, 7. Симеон Вешев, 13. Милен Тенчев, 11. Илиян Йорданов, 21. Станислав Маламов, 16. Янко Ангелов, 17. Валери Домовчийски, 87. Мариян Тонев, 10. Веселин Марчев