Крушение за младежите - Уелс ни набучи четири гола в София

Младежкият национален отбор на България претърпя тежка загуба във втория си мач от Група "Е" на квалификациите за Евро 2023. "Лъвчетата" бяха разбити с 0:4 при домакинството си на Уелс. Хеттрик за гостите реализира Джак Вейл, а едно попадение добави Уилям Сас-Дейвис.

Началото на мача по нищо не предвещаваше такова крушение за нашите, като в първите минути играчите на Александър Димитров контролираха срещата. Уелсците обаче демонстрираха убийствена ефективност и реализираха на практика всичките си положения.

36 България U21 - Уелс U21 0:4

Наставникът на лъвчетата Александър Димитров заложи на система 4-3-3, като на предна линия застанаха Мартин Петков, Владимир Николов и Мартин Минчев. Средата на терена бе територия на Филип Кръстев, Илия Груев и Йоан Бауренски, а пред вратаря Светослав Вуцов в линия бяха наредени Виктор Попов, Симеон Петров, Християн Петров и Мартин Дичев.

Първата опасност в мача дойде още в четвъртата минута. Тогава Филип Кръстев стреля от 22 метра, но вратарят успя да избие удара му, а след това нямаше български футболист, който да направи добавка.

В деветата минута и Мартин Петков стреля точно, но вратарят Даниел Барден отново изби.

В 19-ата минута удар на Кръстев от добра позиция бе блокиран от шпагат на бранител на Уелс.

В 24-ата минута България отново бе близо до попадение. Хубава комбинация между Петков и Кръстев изведе последния на добра позиция и след като елиминира вратаря насочи топката към вратата, но на голлинията играч на Уелс спаси сигурен гол.

В 26-ата минута гостите откриха резултата след голяма грешка на вратаря Вуцов. Една избита топка от уелсците не бе преценена добре от стража ни и току на границата на наказателно поле, докато хващаше кълбото нападателят Джак Вейл отне и на празна врата реализира.

В 42-ата минута Уелс стигна до втори гол. При едно центриране от фаул Уилям Сас-Дейвис  засече с глава за 2:0 в полза на тима си.

В 50-ата минута на мача островитяните стигнаха и до трето попадение. Вейл бе изведен зад защитата на тима ни и след като изпревари Вуцов на празна врата нямаше начин да сбърка.

В 56-ата минута вратарят на гостите Барден задържа топката твърде дълго в наказателното си поле и съдията отсъди непряк свободен удар на България. При неговото изпълнение Петков стреля силно, но право в стража.

В 73-ата минута Уелс вкара четвърти гол. Центриране отдясно и Вейл оформи своя хеттрик с точен завършек с глава.

До края на мача нашите опитаха да стигнат поне до почетно попадение, но така и не намериха правилния път до гола и така загубиха тежко пред родна публика.

Така България заличи до голяма степен положителните впечатления от първия мач от надпреварата. Преди няколко дни България победи с 2:0 като гост Молдова. През следващия месец предстоят нови два мача за нашите - визита на Гибралтар и домакинство на Швейцария.

БЪЛГАРИЯ U21 0:3 УЕЛС U21