Тийнейджърката Радукану продължава да пише история в Ню Йорк

18-годишната квалификантка Ема Радукану продължава със сензационното си представяне на US Open. Тийнейджърката от Гибралтар вече е на четвъртфиналите, след като победи Шелби Роджърс от САЩ с 6:2, 6:1. Радукану загуби първите два гейма, но след това наложи тотално надмощие на корта и приключи срещата за час и седем минути.

В предишния кръг Роджърс елиминира световната номер 1 Ашли Барти, но се оказа неспособна да се противопостави на прецизната игра на Радукану, която направи серия от 11 спечелени гейма по пътя към най-големия успех в кариерата си.

Младата тенисистка още няма загубен сет в турнира. Тя е едва третата квалификантка, която достига до четвъртфиналите на US Open. Нейна следваща съперничка ще е Белинда Бенчич от Швейцария.

Освен Радукану, на четвъртфиналите ще има още една тийнейджърка - Лейла Фернандес. Това не се беше случвало на Откритото първенство на САЩ от 2009 година.