Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:3

Олимпия с тежка загуба на старта на сезона

ФК Олимпия (Шумен) започна с тежка загуба 1:9 новото държавно първенство за жени.

В първия кръг гостите от Севлиево лейдис (Севлиево) бяха по-добрият тим на стадиона в Хитрино и съвсем заслужено спечелиха двубоя доста изразително.

Началото на мача не предвещаваше такъв край. Още в 9-та мин. Десислава Димитрова открадна от защитата на домакините топка и я вкара в мрежата им – 0:1. Десетина минути след това капитана на Олимпия (Шумен) Никола Рибарска възстанови равенството с плътен удар от рамката на наказателното поле.

Това вдигна самочувствието на младите футболистки и те осъществиха няколко опасни влизания към вратата на гостите от Севлиево. Вместо да се мобилизират още повече и обърнат мача с тяхна полза груба грешка в защитата на шуменки позволи на Вяра Пелитева отново да изведе Севлиево-лейдис напред в резултата. В 40-та мин. груб фаул на Анелия Иванова срещу капитана на Олимпия (Шн) беше декорирана с жълтия цвят на картона. Няколко минути преди това обаче същата състезателка беше наказана от рефера Веселин Гацев с жълт картон отново за опасно влизане в краката – червен картон.

В началото на второто полувреме гостите от Севлиево се настаниха трайно в игралното поле на Олимпия. Бързите и много комбинативни атаки позволи на нападателките им да реализират още седем попадения във вратата на Лора Атанасова. В 67-та мин. от игра беше изгонена и Гергана Иванова от отбора на Олимпия за нарушение в собственото си наказателно поле –преди отсъдената дузпа. В следващия втори кръг Олимпия гостува на Локомотив в Стара Загора.