Локо (Мездра) победи Огоста за купата на България

Локомотив (Мездра) елиминира Огоста в с. Хайредин с 4:2 във финален мач на област Враца от турнира за купата на България. Заслужен успех за селекцията на Николай Нинов, която игра 70 минути с 10 футболисти. Адмирации за тима от с. Хайредин, който не се предаде в нито един момент.

Само за няколко минути до средата на първата част имаше три важни момента. Първо в 18-ата Мариян Кусев откри резултата за гостите. В 20-ата пък съотборникът му Петьо Петков получи втори жълт и червен картон за нарушение. В 24-ата Кусев за втори път изпрати топката в мрежата на домакините. Те от своя страна отправи няколко опасни удара към вратата на мездренския страж. Секунди след почивката локомотивци изпълниха фаул и Ивайло Златев с глава направи резултата класически.

Футболистите на Огоста се вдигнаха и само за 120 секунди върнаха две попадения чрез Мартин Марков и Марио Иванов. Всичко приключи в 76- ата минута, когато Златев получи топката зад защитата и вкара за окончателното 4:2.