Карнобат допусна втора загуба в Югоизточната Трета лига

Футболистите на Карнобат отстъпиха с 0:2 срещу Атлетик (Куклен), в домакински мач от 2-рия кръг на Югоизточна Трета лига. Трите точки за гостите донесоха головете на Димитър Джoнджуров и Георги Стефанов, съответно в 13-ата и 62-ата минута.

Левски (Карлово) надви дубъла на Локо (Пловдив) с дузпа

Възпитаниците на старши треньора Георги Калоянов положиха старание да затруднят своя съперник, да се представят на едно добро ниво пред своите фенове, но липсата на късмет им попречи да реализират поне едно попадение във вратата на стража на Атлетик Кирил Акалски, който демонстрира класа и дори за миг не допусна грешка.

Това бе второ поредно поражение за карнобатлии, които стартираха с неприятен резултат – 0:5 на старта на първенството при гостуването си на Загорец.

Срещу гостите от Куклен близо до гола за Карнобат бяха Живко Илиев, Валентин Иванов, Ненко Петров, но ударите им не попаднаха в целта.

В 11-та минута карнобатлии имаха възможност дори първи да открият резултата, след като топката тръгна да влиза в мрежата на Атлетик, но игра с ръка на Димитър Примов предотврати възможността да бъде зачетено попадението.

Младият страж Николай Горанов също положи старание да впечатли с изявите си, въпреки допуснатите два гола, като хвана удари на Йълмаз Сюлейман и голмайстора Димитър Джонджуров.

В 71-ата минута публиката на домакините изрази несъгласие за неотсъдена ситуация с участието Ненко Петров, който падна на земята, вероятно след съприкосновение с играчи на Атлетик. Сигнал за нарушение обаче не последва.

В последната минута на мача пък карнобатлии останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Живко Илиев.

Съпричастност към обновяването на „Карнобат“ оказа един от най-популярните местни привърженици, Андон Стефанов, който реши да изненада състезателите с няколко маркови топки. С жеста от сърце той пожела повече радост и наслада от победи – за него и останалите фенове на отбора.