Рафа Бенитес стартира успешно кариерата си в синята част на Ливърпул

Рафаел Бенитес постави успешно начало на работата си в Евертън, след като "карамелите" стигнаха до обрат и победа с 3:1 над Саутхамптън на "Гудисън Парк". Феновете на мърсисайдци посрещнаха топло испанеца, въпреки че около неговото назначение имаше и протести, продиктувани от миналото му, свързано с Ливърпул. Адам Армстронг (22') даде преднина на "светците" през първата част, в която Евертън имаше проблеми. След почивката отборът на Бенитес обаче показа далеч по-добра игра и стигна до три попадения. Ричарлисон (47') изравни резултата, а Абдулай Дукуре (76') и Доминк Калвърт-Люин (81') подпечатаха победата на домакините.

Ричарлисон започна за "карамелите", въпреки че игра за Бразилия на Олимпийските игри в Токио, където само преди седем дни спечели златен медал. Доминик Калвърт-Люин бе негов партньор в атака. Демарай Грей и Андрос Таунзенд дебютираха за Евертън.

В състава на Саутхамптън имаше трима дебютанти – Адам Армстронг, Роман Перо и Валентино Ливраменто. Джеймс Уорд-Праус също стартира.

Първото полувреме бе доста разочароващо за Рафаел Бенитес и неговия отбор. В 22-рата минута Майкъл Кийн сгреши и изгуби топката, пристиснат от Адамс. Последният пусна към Адам Армстронг, който трябваше да преодолее само Пикфорд. Привлеченият от Блекбърн нападател го направи по брилянтен начин, отбелязвайки дебюта си с хубав гол. Това попадение даде още по-голяма увереност на Саутхамптън. В 41-вата минута Пикфорд спаси нов опасен удар на Армстронг, който изигра много силно първо полувреме.

Евртън бе преобразен през втората част. В самото начало на полувремето Ричарлисон изравни резултата, след като се пласира перфектно и подложи крак, за да засече подаване с глава на Таунзенд. Домакините натиснаха и в 76-ата минута стигнаха до пълен обрат. Алан бързо изпълни фал, намери Дукуре, който продължи към Коулмън отдясно. Последният центрира в наказателното поле, където Иуоби върна отново към Дукуре, който се завъртя на 360 градуса, за да се освободи от Уорд-Праус, и прати топката в ъгъла. Девет минути преди края Калвърт-Люин направи 3:1, с което сложи точка на спора. Английският национал засече с глава отблизо центриране на Ричарлисон.