Петър Витанов и Пламен Крумов с анализ на Черно море - ЦСКА-София и Левски - Арда

Монтана излъга Добруджа в края и достигна до първа победа през новия сезон

Монтана успя да надвие Добруджа като гост в предпоследния мач от 4-ия кръг на Втора лига с минималното 1:0. Двата тима изиграха доста скучен двубой, като битката в средата на терена и единоборствата преобладаваха през всичките 90 минути. Интересните положения определено липсваха, но все пак гостите от Монтана успяха да излъжат съперника си и да отбележат гол чрез Йордан Йорданов в 79-ата минута. И двата отбора пък останаха с по 10 души на терена, след като Костадин Христов (80') и Димитър Буров (90') получиха по 2 жълти картона. Така "сините" постигнаха първата си победа през новия сезон, след като досега имаха записани две равенства и една загуба.

Добруджа с нов трансферен залп – взе двукратен шампион и носител на Купата на България

В 3-ата минута Добрдуджа стигна до първа ситуация в мача. Тогава Чуканов стреля от границата на наказателното поле, но Петър Петров изби. От последвалия ъглов удар Ивайло Минчев стреля с глава, но изкара в аут.

Следващата възможност за гол дойде чак в 38-ата минута, когато отборът на Монтана стигна до положение. Тогава от далечно разстояние Идрисс Фудил стреля, но Димитър Илиев спаси.

3 минути по-късно Йордан Йорданов шутира от дъгата на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Второто полувреме започна с удар на Идрисс Фудил, но Димитър Илиев спаси. Подобно на първата част обаче през второто полувреме темпото отново спадна след първоначалните 4-5 минути и двата тима не си създадоха нищо интересно пред една от двете врати в следващите близо 35 минути.

В крайна сметка десетина минути преди края Монтана все пак успя да поведе. След постепенна атака Карачоров центрира отдясно и намери нахлуващия от втора линия Йордан Йорданов. Полузащитникът стреля с глава, но ударът му рикошира в защитник пред него. Все пак топката се върна обратно в краката му и от близка позиция той успя да открие. При гола обаче останаха съмнения за игра с ръка на Йорданов при овладяването на топката, но не последва сигнал от главния съдия.

Заради протести и реплики след това пък Костадин Христов си изкара втори жълт картон и остави Добруджа с 10 души на терена. В първата минута на добавеното време Димитър Буров също си изкара втори жълт картон и напусна терена. Така и гостите от Монтана останаха с човек по-малко на терена.

В самия край на срещата Рангел Абушев бе изведен сам срещу Петър Петров. Нападателят обаче остана изненадан от подаването към него, закъсня със спринта си и не успя да отправи изстрел.

След тази загуба домакините от Добрич остават на 17-ата позиция с 4 точки. В следващия кръг те гостуват на Нефтохимик. Монтана от своя страна има 5 пункта и се изкачва до 11-ото място. Следващия мач на отпадналия от елита през изминалата кампания отбор е с новака във Втора лига Левски (Лом).

ДОБРУДЖА 0:1 МОНТАНА
0:1 Йорданов (79)

Стартови състави:

Добруджа: 1. Димитър Илиев, 71. Иван Иванов, 3. Даниел Златков, 6. Ивайло Минчев, 21. Мирослав Начев, 28. Кристиян Бешев, 7. Божидар Чуканов, 8. Костадин Христов, 31. Андриян Димитров, 16. Мартин Максимов, 11. Данаил Димов

Монтана: 12. Петър Петров, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Крис Гади, 2. Стоян Предев, 9. Румен Георгиев, 17. Бушентуф Фудил, 11. Аспарух Смилков