Бдин взе суровото видинско дерби

Бдин (Видин) срази с 3:0 Дреновец във видинското дерби на Северозападна Трета лига. Припомняме, че в края на миналия сезон срещата между двата отбора завърши с много нерви и кръв. В началото на мача днес Гълъб Герасимов от Дреновец пропусна сам срещу вратаря. Малко след това Валдемар Стоянов от Бдин също се отчете с пропуск. В 23-ата минута дойде слаба намеса на вратаря на Дреновец и Александър Соколов откри за 1:0.

В 46-ата минута Герасимов направи нов пропуск сам срещу стража на Бдин. В 64-ата Чавдар Александров от домакините стреля в гредата. В 66-ата минута при суматоха в пеналтерията на Дреновец, Ивайло Иванов направи 2:0 след рикошет. В 68-ата Валдемар Стоянов покачи на 3:0 от дузпа. В 89-ата Велислав Петров пропуска четвърти гол за Бдин.