Витоша и Кюстендил поделиха точките в Бистрица

Витоша и Кюстендил не се победиха в мач от първия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима завършиха при резултат 2:2 и поделиха точките в Бистрица. Цветомир Вачев (17') и Томи Костадинов (54') бяха точни за домакините, а Адриян Бачовски (21') и Александър Александров (70') на два пъти връщаха равенството в мача. Това бе първи официален мач на Витоша (Бистрица) след завръщането на отбора в мъжкия футбол. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal.bg и Sportal TV.

Първите 10 минути от мача започнаха с натиск на Кюстендил, като играчите в синьо успяха да създадат няколко добри атаки. В 9-ата минута гостите искаха и дузпа, като претендираха, че срещу Николай Орозов е извършено нарушение. Реферът обаче даде ясен знак, че няма да отсъди наказателен удар.

В следващите минути отборът от Бистрица започна по-често да поглежда към вратата на Кюстендил и успя да стигне до попадение. В 17-ата минута Амзин поправи грешка в защитата на своя тим. Последва дълго подаване напред, което намери откъсналия се Цветомир Вачев. Нападателят остана очи в очи със Захари Димитров и с много добър прехвърлящ удар преодоля стража и откри.

На гостите им бяха нужни само 4 минути обаче, за да се върнат в мача. След центриране отляво Денислав Велинов стреля от близка дистанция с глава, но Галев показа рефлекси и спаси с една ръка. При добавката обаче Адриян Бачовски прониза вратата на бистричани - 1:1.

В 25-ата минута Александров стреля много добре от близка дистанция, но отново вратарят на Витоша спаси. 3 минути по-късно отново Галев показа уменията си, след като спаси 2 опасни шута на Кюстендил.

До края на първата част имаше атаки и към двете врати, но така и не се стигна до повече попадения.

Втората част отново започна с атака на Кюстендил. След грешка в защита на Витоша Александър Александров се озова на чиста позиция вдясно от вратата на домакините. Той подаде към Николай Орозов, но неговият удар бе блокиран.

В 54-ата минута обаче Витоша стигна до втори гол. Джейхан Зайденов получи топка от вратаря и се опита да подаде към свой съотборник. Вместо това обаче кълбото попадна в краката на Томи Костадинов, който от дъгата на наказателното поле не сбърка и вкара за 2:1.

След втория гол натискът на "зелените" продължи. В 57-ата минута Кристиян Кочилов стреля от дистанция, но шутът му се отклони от ръката на защитник на Кюстендил. Дузпа обаче отново не бе отсъдена. Веднага след това последва нов удар на Томи Костадинов, но вратарят на гостите спаси.

13 минути по-късно равенството бе възстановено. След центриране отляво влезлият като резерва Марио Евтимов пое, измъкна се от защитник на домакините и подаде към непокрития Александър Александров. Централният нападател не сбърка и от близка дистанция вкара за 2:2.

В 83-ата минута Костадинов получи от Гъргоров и стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му премина покрай страничния стълб. Няколко минути по-късно Гъргоров стреля от воле от границата на малкото наказателно поле, но топката срещна напречния стълб.

В заключителните минути домакините бяха по-активни и търсеха победния гол, но така и не го намериха.

В следващия кръг Витоша гостува на Ботев (Ихтиман), а Кюстендил ще приеме Пирин (Разлог) у дома.

ВИТОША 2:2 КЮСТЕНДИЛ
1:0 Вачев (17)
1:1 Бачовски (21)
2:1 Костадинов (54)
2:2 Александров (70)

Стартови състави:

Витоша: 1. Валентин Галев, 6. Теодор Димитров, 7. Кристиян Кочилов, 8. Томи Костадинов, 10. Георги Амзин, 17. Михаил Петров, 19. Вилиян Спасов, 21. Радослав Илиев, 23. Емил Гъргоров, 27. Слави Паскалев, 77. Цветомир Вачев

Кюстендил: 1. Захари Димитров, 22. Адриян Бачовски, 9. Александър Александров, 5. Боян Стойнев, 88. Денислав Велинов, 44. Джейхан Зайденов, 66. Евгени Зюмбулев, 87. Евгени Гроздин, 17. Николай Орозов, 70. Ивайло Стоянов, 19. Любомир Граминов

СЪДИЯ: Георги Николов