Локо (Пловдив) показа, че е корав евробоец и не се даде на Копенхаген

Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши наравно 1:1 с датския Копенхаген в първи мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. “Смърфовете” показаха на далеч по-опитния съперник, че ако бъдат подценени могат да създадат доста проблеми. Димитър Илиев откри от дузпа, а Пеп Биел изравни. Гостите от Скандинавия пропуснаха също така и дузпа, след като головете бяха паднали.

21 Локомотив (Пловдив) - ФК Копенхаген 1:1

Срещата бе до голяма степен балансирана, макар и гостите да имаха териториално предимство в по-голяма част от срещата. Локо за пореден път показа, че може да се възползва от ситуациите пред вратата на съперника и шансовете за продължаване напред остават и всичко ще се реши на гостуването в датската столица.

През първата част играта бе равностойна, като гостите имаха инициативата във владението на топката. Двата тима си размениха по едно много чисто положение за попадение. Първо в средата на частта Йенс Стаге бе изведен сам срещу вратаря, но докато обработи топката Милош Петрович притича и блокира удара му. Пет минути преди края на полувремето Локо удари греда. Карагарен получи топката на границата на наказателното поле и намери пролука за стрелба. Малшансът обаче не позволи на Бирсент да открие, а топката срещна горната греда.

В началото на втората част гостите отново тръгнаха по-смело напред, но домакините се бранеха хладнокръвно и не позволяваха чисти ситуации пред Пиргов.

Така се стигна до 59-ата минута на срещата. Тогава при контраатака на Локомотив Бирсент Карагарен навлезе в наказателното поле и бе препънат от Виктор Нелсон и съдията посочи дузпа. Зад топката застана Илиев и технично откри резултата за българите.

В 74-ата минута обаче гостите изравниха. Току що влезлия на терена Пеп Биел направи 1:1 от пряк-свободен удар. Стражът Илко Пиргов можеше да се намеси по-добре, тъй като топката бе в близкия нему ъгъл.

Две минути по-късно датчаните бяха близо до пълен обрат. Съдията отсъди силно дискусионна дузпа в полза на гостите, след като Руан влезе в краката на Кевин Дикс, въпреки че топката вече бе отиграна от бранителя. Зад топката застана Камил Вилчек, но полякът нацели гредата до Пиргов и резултатът остана непроменен.

Малко преди края на мача Локо можеше да шокира за втори път гостите. Карагарен бе изведен сам срещу вратаря и успя да изпревари Камил Грабара, който излезе неразчетено. Българинът обаче не успя да нанесе бързо удар и шутът му към празната врата бе блокиран от Нелсон.

В последните секунди на срещата резервата Айвън Ангелов получи директен червен картон за фаул срещу Мохамед Дарами, но това не промени крайния резултат и срещата завърши с равенство.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1 КОПЕНХАГЕН
1:0 Илиев (59-д)
1:1 Биел (74)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 4. Гомис, 25. Крачун, 20. Петрович, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 9. Карагарен, 6. Янчев 11. Руан, 14. Илиев, 10. Минчев

КОПЕНХАГЕН: 1. Грабара, 34. Кристиансен, 4. Нелсон, 5. Хочалава, 2. Дикс, 33. Фалк, 23. Винд, 10. Зека, 11. Дарами, 6. Стаге, 9. Вилчек