Рейнджърс стартира защитата на титлата с класика

Рейнджърс започна сезона в шотландското първенство с успех с 3:0 в домакинството си на Ливингстън. Отборът на Стивън Джерард, който миналия сезон стигна до първа титла от 10 години, стартира с ранен гол. Янис Хаджи откри резултата още в осмата минута.

Рейнджърс имаше предимство, но успя да реши мача чак в 78-ата минута, когато Скот Райт удвои аванса на домакините с красив удар. Друга резерва - Кемар Рууф, оформи крайното 3:0 в последната минута. Ливингстън не отправи нито един точен удар в рамките на вратата на съперника.

Тимът на Джерард не допусна нито една загуба в шампионата миналия сезон и продължи тази серия, като вече в 40 поредни срещи нямат загуба. Рейнджърс записа и 20-а поредна победа в първенството на “Айброкс”, където феновете се завърнаха и 23 000 посетиха срещата.