Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

“Лалетата” бяха близо, но отново преклониха глави пред САЩ

Световният шампион САЩ спечели най-вълнуващия четвъртфинал в женския футболен турнир в Токио 2020.

Канада елиминира Бразилия, Австралия надигра Великобритания в голово шоу

В повторение на финала от Мондиал 2019 американките надделяха срещу Нидерландия след изпълнение на дузпи, тъй като в редовното време и продълженията резултатът беше 2:2. Вивиан Миедема откри резултата за “лалетата” в 18-ата минута, но “янките” бързо стигнаха до обрат след попадения на Саманта Мюис (28’) и Лин Уилямс (31’). В 54-ата минута Миедема изравни за своя тим с 10-ото си попадение на Олимпиадата. В 81-ата минута Лике Мартенс можеше да донесе победата за нидерландките, но направи пропуск при изпълнението си от бялата точка. Така се стигна до дузпи, при които Алиса Нихер спаси ударите на Миедема и Аниек Ноуен, докато американките бяха безгрешни при четирите си изстрела. В крайна сметка САЩ продължи с общ резултат 6:4 към полуфиналите, където в понеделник ще срещне друг представител на Северна Америка - Канада, който е бронзов медалист от предишната олимпиада.

По-рано в топ 4 на турнира влезе и Швеция, чийто отбор постигна четвърти пореден успех. “Тре крунур” надделяха с 3:1 над домакините от Япония. Точни за победителките бяха Магдалена Ериксон (7’), Стина Блекстениус (53’) и Косоваре Аслани (68’) от дузпа. Единственото попадение за азиатките беше дело на Мина Танака (23’). Така, за да стигнат до втори пореден олимпийски финал, сребърните медалистки от Рио 2016 трябва да отстранят отбора на Австралия, който е съперникът им на полуфиналите в понеделник.