Беласица тресна Македония Гьорче Петров с гол на Кирчо Кирилов

В контролен мач, игран на терена на Евима край Банско, Беласица победи с 1:0 Македония Гьорче Петров. През първата част на срещата лек превес на терена имаха футболистите на отбора от Северна Македония.

В отделни моменти те приложиха преса в половината на петричкия тим. Опитите на двата отбора да стигнат до откриване на резултата се оказаха неуспешни, защото при редките атаки към двете врати нападателите бяха с изключително неточен мерник.

През втората част на мача бяха извършени смени в двата състава. В 80-ата минута Марин Георгиев се включи по левия фланг, центрира в наказателното поле на Македония Гьорче Петров и там с глава Кирчо Кирилов изпрати топката неспасяемо в мрежата.

Това беше и първата победа на отбора на Беласица в контролите от лятната подготовка.