НСА отново без конкуренция - категоричен успех на финала и нов дубъл

Отборът на НСА-София спечели Купата на България по футбол за жени. Тимът на Силвия Радойска разби с 4:0 Барокко на финала и заслужено записа пореден дубъл в България. НСА не остави никакво съмнение, че е по-класният тим и още на почивката водеше с 3:0, а през втората част дойде и четвърто попадение.

36 Финал за Купата на България футбол (жени): НСА - Барокко

Съперникът се опита да се противопостави на НСА, но това се оказа непосилна задача за момичетата на Барокко, които се окичват със сребърните медали.

НСА започна по-силно срещата и на няколко пъти бе близо до откриване на резултата. Така логично в 18-ата минута дойде и попадението. Ива Найденова показа техника и премина през две състезателки на Барокко, за да излезе сама срещу вратаря и да вкара.

В 25-ата минута падна и втори гол. След разбъркване топката стигна до Ленора Желева и тя със силен удар реализира.

В 40-ата минута дойде и третото попадение. Дълъг пас и Димитра Иванова се оказа на чиста позиция, за да прати топката покрай Нина Карабельова - 3:0.

В 77-ата минута падна четвърти гол във вратата на Барокко. Резервата Ивелина Павлова успя да прониже Карабельова с глава.

НСА 4:0 Барокко
1:0 Найденова (18)
2:0 Желева (25)
3:0 Иванова (40)
4:0 Павлова (77)

НСА: 12. Роксана Шахънска, 11. Александра Янева, 3. Яница Иванова, 5. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 16. Яна Йорданова, 22. Ивана Найденова, 7. Валентина Асенова, 10. Леонора Желева, 14. Димитра Иванова, 19. Тея Пенкова

Барокко: 1. Нина Карабельова, 15. Виктория Митова, 16. Силвия Кантарджиева, 18. Ванеса Иванова, 3. Олга Попова, 6. Лия Ангелова, 20. Зорница Тодорова, 10. Изабела Петрова, 11. Деница Семнова, 8. Славина Ангелова, 17. Виктория Михайлова