Локо (Стара Загора) победи Локо (Пловдив) в "железничарското" дерби при жените

Локомотив (Стара Загора) успя да се наложи с 2:1 като гост над Локомотив (Пловдив) в “железничарското” дерби на женскатa Swiss Capital League. И двата отбора си създадоха доста положения, като опитваха не едно или две атрактивни изпълнения. Якобска даде ранен аванс за старозагорския тим в 6-ата минута, а резервата Кристин Кръстева изравни в началото на втората част (54’). Прекрасно изпълнение от пряк свободен удар на Нина Георгиева донесе победата на гостите (64’). Двата отбора удариха и на три пъти гредите. Двубоят бе излъчен на живо в ефира на Sportal TV и Sportal.bg

33 Swiss Capital League: Локомотив (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Още в 6-ата минута гостите от Стара Загора успяха да открият резултата. Нина Георгиева центрира добре отляво, а вратарката на пловдивчанки Мария Богданова не успя да прецени добре летежа на топката и изпусна кълбото. Така то стигна до Якобска, която с не толкова силен удар вкара на опразнената врата.

Локо (Пд) отговори с хубав пробив и изстрел на Кошулева, който обаче излезе в аут. В 10-ата минута Богданова трябваше да се намесва след хубав удар на Исраел.

В 15-ата минута Баска можеше да покачи до 2:0. След центриране отляво Богданова отново не се намеси добре и изпусна топката. Така тя попадна в краката на Исраел, която я пусна надясно към Баска, но нападателката на старозагорския тим не успя да засече подаването и да вкара на празна врата.

В 28-ата минута след дружни усилия играчите на Локо (СЗ) успяха да отнемат кълбото в наказателното поле на своя противник и така Баска се оказа сама срещу вратарката на домакините. Точно преди да отправи изстрел обаче капитанката на пловдивчанки Диана-Михаела Атанасова направи много добър шпагат, с който изби топката в корнер.

До края на първата част повече интересни положения не се създадоха, като битката в средата на терена преобладаваше.

В 51-ата минута единствено вратарката на Локо (Пловдив) попречи на това резултатът да стане 2:0. Нина Георгиева намери по прекрасен начин в коридор Герли Исраел, която се отскубна и остана на четири очи с Мария Богданова. Вратарката обаче показа прекрасен рефлекс и изби удара.

Само няколко секунди по-късно обаче резултатът бе изравнен. След прекрасен рейд на Вени-Дона Сърбинска резервата Кристин Кръстева бе намерена в наказателното поле. Остана непокрита тя не сбърка и направи резултата 1:1.

3 минути по-късно Кошулева стреля добре от точката за изпълнение на дузпа, но ударът й срещна страничния стълб.

В 63-ата минута Вени-Дона Сърбинска проби отдясно и от границата на наказателното поле от доста малък ъгъл по прекрасен начин опита да прескочи вратарката на Локо (СЗ), която бе излязла по-напред. Единствено късметът спря на нападателката на домакините, след като страничния стълб й попречи да вкара невероятно попадение.

В ответната атака обаче гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар фронтално на вратата от границата на наказателното поле. Зад топката застана Нина Георгиева, която отправи истински снаряд и успя да върна аванса на своя тим - 1:2.

В 70-ата минута Локомотив (Стара Загора) също удари греда. След добро центриране отдясно Герли Исраел стреля от въздуха, но шутът й намери напречната греда.

В 81-ата минута Кристиана Караиванов центрира към Якобска, която се отскубна от защитничка на домакините. Нападателката успя с една докосване да прехвърли Богданова и след това от въздуха със задна ножица да вкара от по-малък ъгъл, но атрактивното й изпълнение се оказа неточно. После се видя, че и страничният съдия бе вдигнал флага си за засада.

С тази своя победа Локомотив (Стара Загора) се приближава само на 4 точки пред втория Локомотив (Пловдив) при наличието на 2 кръга до края. Момичетата от Стара Загора са с 57 пункта, а пловдивчанки са с 61.

ЛОКО (ПД) 1:2 ЛОКО (СЗ)
0:1 Якобска (6)
1:1 Кръстева (54)
1:2 Георгиева (67)

Стартови състави:

Локомотив (Пд): 99. Мария Богданова, 88. Мария Стойчева, 22. Диана-Михаела Атанасова, 7. Николета Бойчева, 10. Вероника Гоцева, 11. Велина Кошулева, 77. Кристиян Димитрова, 13. Мирослава Петкова, 19. Александра Палагачева, 16. Никол Диманова, 8. Вени-Дона Сърбинска

Локомотив (СЗ): 12. Мария-Магдалена Стоянова, 6. Мария Дикелова, 23. Йоана Станкова, 10. Габриела Христова, 25. Саманта Ууеда, 3. Габриела Найденова, 21. Нина Георгиева, 15. Ели Якобска, 8. Кристиана Караиванова, 26. Герли Исраел, 29, Мария Баска

Снимки: Владимир Иванов