Отличен 6 за НСА-София на "Лаута"

Отборът на НСА-София разби момичетата на Локомотив (Пловдив) в сочения за дерби мач между двата тима от 22-ия кръг на Женското първенство, с което направи важна крачка към спечелването на титлата. Столичанки победиха с 6:0 на "Лаута" своя опонент, като дори можеха да направят успеха си още по-изразителен. Леонора Желева (8) даде аванс на гостите от София, а Димитра Иванова (14, 52, 67) реализира хеттрик. Ивана Найденова (16) и Александра Янева (79) също се разписаха във вратата на пловдивчани. Срещата беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

В 8-ата минута Леонора Желева изведе НСА напред в резултата с прекрасен гол, който сама изработи. Тя навърза три футболистки от противниковия тим и с удар в обратния ъгъл матира Панайота Хацхаристу.

В 14-ата минута НСА удвои преднината си. Защитата на домакините беше сварена неподготвена с пас към десния фланг. Оттам последва успоредно подаване към Димитра Иванова, която изпревари всички в наказателното поле и отклони във вратата за 2:0.

29 Локомотив Пловдив - НСА-София

Само две минути по-късно Ивана Найденова отбеляза прекрасен трети гол във вратата на Локомотив. Тя нанесе безпощаден удар от коло 25 метра, който опъна мрежата зад Панайота Хацхаристу.

Димитра Иванова отбеляза втория си гол в мача в 52-ата минута. Тя показа добро движение в наказателното поле и засече с глава центриране, дошло от левия фланг. Топката беше насочена много добре в горния десен ъгъл.

В 67-ата минута Димитра Иванова оформи своя хеттрик с мощен удар от далечна дистанция, който не остави никакви шансове за намеса на Панайота Хацхаристу.

Футболистките на НСА не спряха дотук и реализира шести гол след нова груба грешка в защитата на Локомотив. Този път Александра Янева беше оставена да стреля с глава след центриране отдясно и от няколко метра да преодолее вратарката на домакините.

ЛОКОМОТИВ - НСА 0:6
0:1 Леонора Желева (8)
0:2 Димитра Иванова (14)
0:3 Ивана Найденова (16)
0:4 Димитра Иванова (52)
0:5 Димитра Иванова (67)
0:6 Александра Янева (79)

ЛОКОМОТИВ: Панайота Хацхаристу, Мария Стойчева, Диана Атанасова, Николета Бойчева, Вероника Гоцева, Велина Кошулева, Веселина Михлелиева, Мирослава Пейкова, Александра Палагачева, Кристин Кръстева, Вени Дона Сърбинска

НСА: Роксана Шахънска, Моника Ръжгева, Яница Иванова, Нора Димитрова, Йоана Папазова, Димитра Иванова, Валентина Асенова, Ивана Найденова, Яна Йорданова, Леонора Желева, Тея Пенкова;