Септември разпиля ЦСКА-София с 6:2 и ще играе в Младежката Шампионска лига (видео+галерия)

Отборът на Септември (U18) триумфира с Купата на БФС на стадион "Славия" в "Овча Купел" и ще играе в Младежката Шампионска лига. Тимът на Септември (София) изигра фантастичен мач срещу ЦСКА-София (U18) и записа феноменален успех с 6:2. Момчетата на Иван Гешев, които започнаха мача с гол в тяхната врата, тотално доминираха през по-голямата част от мача и можеха да победят с още по-внушителен резултат. Показва го и това, че двете полувремена завършиха 3:1 за септемврийци, а освен това те пропиляха дузпа и няколко пъти оставаха сами срещу вратаря.

62 Септември (U18) - ЦСКА-София (U18)  6:2/ Финал за Купата на България

Попаденията за шампионите бяха дело на Иван Аврамов (14’, 60’), Симеон Александров (28’), Панайот Пасков (31’, 87' -дузпа) и Мартин Стоичев (56’), докато за “червените” се разписаха Марк-Емилио Папазов (3’) и Александър Бучков (58’).

Над 1200 зрители наблюдаваха срещата, като стотици деца от школата на победителите подкрепяха своите батковци от трибуната на Сектор “А”.

Двубоят започна много силно за "червените", които откриха резултата чрез Марк-Емилио Папазов. Той се разписа, след като бе изведен блестящо между защитниците на септемврийци още в третата минута.

След това обаче до края на мача нападателното трио на Септември - Иван Аврамов, Мартин Стойчев и Симеон Александров направо разпиля защитата на противника.

Стойчев спечели дузпа в 8-ата минута, но стражът Ивайло Илиев спаси удара на Иван Аврамов и запази преднината на ЦСКА-София в мача. Все пак деветката Аврамов се реваншира за пропуска си от бялата точка и изравни за Септември. Това се случи в 14-ата минута, когато финтира двама защитници и прати топката в долния ляв ъгъл.

Още преди края на първото полувреме септемврийци направиха пълен обрат. Симеон Александров попадна в прегръдките на своите съотборници, след като прониза Ивайло Илиев в 28-ата минута. Тимът на Добромир Митов изпадна в шок в този момент от мача и в 31-ата минута капитанът Панайот Пасков с глава увеличи преднината на Септември. Той вкара хубав гол след центриране на Александров от ъглов удар.

Втора част започна с натиск на момчетата, водени от Митов, които искаха да се върнат в мача. В 56-ата минута обаче убийствена контраатака завърши с четвърти гол за Септември. Негов автор беше Стойчев, който бе изведен от Александров.

Това сякаш беше всичко, но две минути по-късно Александър Бучков намали с хубав изстрел от 17 метра. ЦСКА-София се отвори да търси вариант да се върне в мача и дори пропусна да намали на 3:4, но при следващата атака Симеон Александров обра овациите на публиката, а Иван Аврамов вкара втория си гол в мача.

Александров развинти защитата на ЦСКА-София и центрира към Стойчев, който от пет метра стреля, но със страхотен рефлекс на Илиев спаси. При добавката Аврамов обаче вкара за 5:2.

Игралият отлично Александров пропусна да вкара сам срещу Илиев, а контраатаките на Септември бяха изключително опасни. В 87-ата минута Аврамов бе спънат в наказателното поле и септемврийци получиха право да изпълнят втора дузпа. Този път зад топката застана Панайотов, а не Аврамов, който се разочарова, тъй като искаше да отбележи хеттрик.

Капитанът на Септември без проблем вкара от бялата точка за 6:2 в 87-ата минута. Буквално в оставащите три минути момчетата на Гешев пропуснаха да вкарат и седми гол. Аврамов пък може да се сърди само на себе си, че не отбеляза трети гол, тъй като освен пропусната дузпа преди почивката, в последните секунди сам срещу Илиев направи по-трудното и не уцели вратата.

Това обаче нямаше никакво значение,  тъй като школата водена от Румен Павлов празнуваше заслужено с исторически успех. Децата от школата на септемврийци пък бяха пуснати  да празнуват със своите батковци и настъпи истински празник след връчването на Купата на БФС.

Двубоят бе наблюдаван от собственика на Септември Румен Чандъров, както и от спортния директор на отбора Кристиян Добрев. На стадиона присъстваха и Цанко Цветанов, Саид Ибраиомв и Стойко Сакалиев.