Бдин изплува от дъното след късен обрат срещу Пещера

Бдин (Видин) измъкна 3:2 срещу гостуващия му Пещера (Галата) в мач от 32-ия кръг на Северозападната Трета лига. Победата изтегли селекцията на Диян Попов над зоната на изпадащите за първи път от началото на сезона. До трите точки обаче видинчани стигнаха след доста мъки. След началните 19 минути, те вече изоставаха в резултата. Румен Миков откри с глава за Пещера след подаване на Радослав Радославов. Първото напрежение дойде в 40-ата минута, когато рефера отсъди дузпа за Бдин, а гостите я оспорваха дълго, с претенции за нарушение в нападение на видински футболист. Капитанът Александър Соколов изпълни без грешка – 1:1.

Секунди след почивката Миков навърза няколко футболисти на съперника и отново даде аванс на тима от с.Галата. Мачът отиваше към края си, когато в 85-ата минута влезлият като резерва Деян Захариев изравни. Кулминацията настъпи 3 минути по-късно с отсъждането на втора дузпа за бдинци, а противника отново бурно протестираше, че няма основания за 11-метров наказателен удар. В крайна сметка Соколов отново го изпълни прецизно – 3:2. В хода на разправиите пом.треньорът на Пещера – Юлиян Манев беше отстранен с червен картон от скамейката.