Локо (Стара Загора) с гръмка победа

Тимът на Локомотив (Стара Загора) разби с 10:0 ЖФК Варна в срещата от 20-ия кръг на Женското първенство SWISS Capita.League. Победата почти сигурно гарантира третото място на тима през този сезон. “Железничарките” са трети с 55 точки, като имат преднина от осем точки пред Пирин лейдис. Съставът от Стара Загора отбеляза по пет гола в двете полувремена. През първата част Мария Баска (7), Герли Исраел (23, 25) и Нина Георгиева (32, 34) дадоха сериозен аванс на Локо.

След почивката Гери Исраел отбеляза хеттрик в 52-ата минута, а Ели Яковска вкара седмото попадение за тима си в 58-ата минута. Йоана Станкова (68), автогол на Михаела Маринова в 69-ата минута и ново попадение на Нина Георгиева в 78-ата минута донесоха двуцифреният резултат в полза на домакините.

Младият състав от Варна остана на десето място.