Локо (Стара Загора) хвана здраво третото място при жените

Тимът на Локомотив (Стара Загора) се доближи още повече до бронзовите медали в Женското първенство SWISS Capital League. “Железничарките” надвиха с 4:1 като гост Севлиево лейдис и увеличиха преднината си пред четвъртия Пирин лейдис на шест точки. Мария Баска даде аванс на Локо във втората минута, но при следваща атака домакините изравниха с гол на Елена Луканова. Баска с втори гол върна преднината на гостите в 30-ата минута. През втората част голове на Нина Георгиева (47) и Герли Исраел (51) оформи крайното 4:1.

Победата е 14-ата за третия във временното класиране. Локомотив вече има 44 точки. Севлиево лейдис остана на девето място с 19 точки.