Очакван успех за Академик (Свищов) в Трявна

Академик (Свищов) надигра с 2:0 в Трявна едноименния тим в мач 30-ия кръг на Северозападната Трета лига. „Студентите“ можеха да бият последния в класирането с повече, но в завършващата фаза почти всичките им футболисти се изредиха да пропиляват голови положения. Така протече цялото първо полувреме. В него домакините сътвориха единствената си добра атака към свищовската врата, но нападателят им шутира над гредата. Гостите нанесоха своя удар в последния четвърт час. Първо в 75-ата минута Георги Колев стреля в гредата, а юношата Димитър Костадинов посрещна с шут върналата се на терена топка и тя се оплете в мрежата – 0:1. Десетина минути по-късно Явор Генчев изведе Михаил Ганев и юношата вкара за окончателното 0:2.

Стартови състави:

Трявна: 1. Мирослав Киров (капитан), 27. Цанко Славов, 5. Веско Караколев, 7. Хюсеин Вейсов, 8. Октай Азисов, 4. Георги Атанасов, 3. Станислав Атанасов, 6. Ивелин Георгиев, 10. Александър Дамянов, 11. Денис Дачев, 13. Мартин Ширтев. Треньор – Даниел Христов

Академик: 84. Виктор Владимиров, 3. Иван Ганев (капитан), 16. Дариан Станчев, 11. Георги Йорданов, 7. Стефан Трайков, 20. Емил Копаранов, 19. Михаил Ганев, 4. Явор Генчев, 14. Георги Колев, 9. Кристиан Аначков, 10. Димитър Костадинов. Треньор – Евгени Маринов